Автор Тема: Свързване с животното на силата  (Прочетена 27131 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #30 -: 27 Май 2015 18:33:41, Сряда »
Пеб, на мен едно от животните ми е Гарван Гробар. Гарвани и свраки имат много общо. Не зная какъв е символизма им, но... Имам приятели орнитолози и... Гаргите и свраките могат да говорят като папагалите с една разлика... Папагала повтаря заученото когато и както му падне, а гарги и свраки свързват заученото в смислени изречения което навежда орнитолозите на мисълта, че имат логично мислене тези пернати. Аз лично приемам и свраките и гаргите като магични създания владеещи природните стихии. И не питай защо... Така ги чувствам...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #31 -: 2 Юни 2015 13:51:56, Вторник »
Съжалявам за забавянето, но тъй като в момента имам прекалено много задачи за вършене, вкл. подготовката на шаманския семинар, който ще започне след няколко дни, влизам рядко във форума и не успявам да отговоря бързо.

 Лично аз предпочитам да се придържам към класическото тълкуване на животното на силата в шаманизма (и не само на животното на силата). Т. е. това е същество от "невидимия свят", което съществува реално и няма отношение към нашето въображение, подсъзнание и пр. тинтири-минтири. wink

 Въпросът е дали всяко същество, което идва при нас е такова наш помощник/покровител (защото то е и двете)? Не, не всяко.
 Когато направим пътуване в долния свят, там срещаме много неща (и животни). Нашето животно на силата трябва ясно да покаже, че е с нас, а след това да влезем в контакт с него и директно да го попитаме (а то да отговори).

 Но дори да сме се свързали с нашето животно на силата (хайде за по-кратно ж-на-с), това не означава, че ще можем да го задържим, ако не се грижим за него и не общуваме регулярно.

 Има много случаи на ж-на-с, което си отива.

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #32 -: 9 Юни 2015 16:35:51, Вторник »
Физическата връзка с Ж-на-С се осъществява като се танцува неговият танц. Тъй като то няма физическо тяло, му харесва да бъде в тяло. Даваме му тази възможност като танцуваме танца му.
 Той по-скоро е за начало на контакта - след това, когато овладеем връзката можем да се движим заедно с него.

 Прим. Майкъл Харнър описва един свой ученик, чието животно било пумата. И как той тичал и скачал из хълмовете, проявявайки сила и бързина, които нямал в "обикновения" живот.

 В миналото, особено във воинските култури, по този начин се проявявали воини-мечки, воини-мълци и т.н. Включително скандинавските берсеркери, улфхеднари и пр.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #33 -: 9 Юни 2015 17:40:10, Вторник »
Втора проба. И пак нищо при мен...

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #34 -: 15 Юни 2015 12:29:26, Понеделник »
Quote Delta ()
Втора проба. И пак нищо при мен...

 В смисъл? В тора проба за какво?...

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #35 -: 15 Юни 2015 14:12:51, Понеделник »
Ми нямам си животно на силата. Нищо не идва. Мотат се разни птички и насекоми, но са далеч от мен.

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #36 -: 15 Юни 2015 18:09:20, Понеделник »
Насекомите не могат да бъдат животни на силата, както и някои влечуги. 

 По принцип е трудно да срещнеш животно на силата без пътуване в долния свят, но дори и да срещнеш някакво животно, това не значи, че това е животното на силата. Трябва да го видиш определен брой пъти по определен начин и след това да опиташ да влезеш в контакт, за да потвърди то.

 Иначе животни можеш да срещаш много, но това не е от значение...  wink

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #37 -: 17 Юни 2015 17:56:55, Сряда »
И защо според теб азнямам такова smile

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #38 -: 18 Юни 2015 12:51:51, Четвъртък »
Quote Delta ()
Ми нямам си животно на силата. Нищо не идва.

 Самата ти казваш по-горе, че нямаш. А защо - това аз не знам. 

 Мога само да предположа, но като не знам обстоятелствата, това си е само голо предположение. rolleyes

 За да намериш животно на силата, трябва да овладееш правилното пътуване. Доста хора изпадат в разни състояния и си мислят, че пътуват. Уви, това не е точно така. Шаманското пътуване си има методика.

 Нерядко съществува представа, че шаманизма е въпрос на импровизация, "както му идва на човек", на някакви усещания и пр. 
 Но нещата не стоят по този начин. nono
 За хилядолетията на развитието си, шаманизма е достигнал до метод (по точно група методи), които в различните шамански култури по света са много сходни, а в много случаи и еднакви.

 wink

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #39 -: 18 Юни 2015 20:43:41, Четвъртък »
Blackwolf, стана ми интересно... Ще споделиш ли методика?
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #40 -: 18 Юни 2015 22:42:02, Четвъртък »
Да, темата стана интересна:)
 А какво е твоето предположение? Че не го правя правилно ли?

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #41 -: 19 Юни 2015 00:06:31, Петък »
Мога да споделя разбира се, но те нещата са си описани в съответната литература.  wink

 

 Естествено има доста подробности и детайли, които в книга няма как да се представят, пък и при всеки човек възникват редица конкретни въпроси и проблеми, които трябва да се обясняват в процеса на работа.

 Що се отнася до въпроса на Delta, аз не знам как го прави и не се наемам да кажа кое е правилно и кое не  , но може би има някаква пречка.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #42 -: 19 Юни 2015 07:12:24, Петък »
Blackwolf, благодаря... Аз за момента нямам възможност да се задълбоча в подобни практики... Но... Някой ден, като ми се освободи време, ще потърся предложеното четиво... За момента- молбата ми е за някакво по-накратко описание- ако имаш време и ти се занимава...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #43 -: 19 Юни 2015 12:21:09, Петък »
ОК, няма проблем. Ще ми се обаче да разбера как точно стават нещата във форума. wink

 Аз не съм голям фен каквито и да е практики по принцип да се дават във форуми.
 Не че има нещо тайно или много специално, но аз лично предпочитам тези неща да се обсъждат на живо. smile
 Да не се получи ефектът на "разваления телефон"... wink

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #44 -: 19 Юни 2015 12:31:19, Петък »
Quote Blackwolf ()
Ще ми се обаче да разбера как точно стават нещата във форума.
Blackwolf, можеш да направиш практика по темата която да водиш ти. Като за начало дай твоят начин за търсене животното на силата. Аз също бих прочела книгата която предлагаш по-нататък, но... Да си призная админите тук са ни разгевезили и ни поднасят всичко отсято и наготово. wink И общо взето по практиките те дават задачи, а ние изпълняваме и даваме отчет, а като имаме въпроси питаме. Та... Разгледай практиките и ако решиш да водиш практика за животното на силата, аз ще се включа. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен