Автор Тема: Свързване с животното на силата  (Прочетена 27110 пъти)

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #15 -: 11 Май 2014 10:03:32, Неделя »
Ами.. този разговор не е за тук, ще бъде малко...офтопик. smile
 Но можем да го проведем в друга тема, ако админа позволи - тема тук, в този форум, за шаманизма като цяло, макар че на мен ми липсват познанията, които имаш ти. Но.. smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #16 -: 11 Май 2014 10:13:20, Неделя »
Blackwolf, това което описваш като подготовка за срещата с животното на силата не е ли пак медитация, но усложнена от пост, уединение и т.н.?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #17 -: 11 Май 2014 22:16:13, Неделя »
Аз днес не успях да срещна нищо.
 Разходих се в гората. Нашата си. Намерих си тиха полянка, заобиколена от дървета, красота, идилия, времето приятно... Полегнах, затворих очи и се отпуснах. Винаги ми е било твърдо и не много комфортно да седя/ лежа на земята. А сега ми беше мекичко, уютно. В един момент като че ли се слях със земята, усетих я... не мога да опиша как, но сякаш тя се сля с мен и аз потънах в нея. Чувах птичките да пеят. Не мислех за нищо. После слънцето. Не просто огряваше лицето ми, а направо проникваше в кожата ми. Но не ме изгаряше, а ми беше приятно топло. Когато се изпълних цялата с топлина полъх вятър мина през лицето ми. Но не усетих хлад както друг път. Просто погали лицето ми развя част от косата. Сякаш ми говореше. Имах чувството, че съм се сляла едновременно със земята, слънцето и вятъра.
 През цялото време бях будна, но със затворени очи. Но животно не дойде.
 После, на фона на нежното чуруликане на птичките изграчи гарван. Само веднъж. Сепнах се, разконцентрирах се и реших да се връщам. Когато почти бях стигнала в къщи, пак чух грачещия звук. Същия. Огледах се, но освен врабчета и гугутки, не видях друго.

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #18 -: 12 Май 2014 11:30:43, Понеделник »
Моето лично мнение по отношение на шаманизма е, ме там няма медитации, чакри, енергии и пр.
 Не искам да започваме безконечен спор "що е медитация и има ли почва у нас" :p, това дали е вид медитация...
 А както вече май споменах съм пурист и предпочитам да се движа в понятията, които шаманизма използва - духове и контакт с тях, пътуване и пр. и пр.  smile

 След това когато човека отиде горе гол и бос  :D, остава там докато не получи отговор на въпроса си или не намери търсения помощник (респ. животно на силата).
 Остава там до 4-ри денонощия, но ако нещата станат примерно още на първия ден - слиза.
 През това време не се яде и не се пие вода.

 Какво да ви кажа... кошмарно е. През нощта е адски студ (все пак е планина), през деня често е яка жега. Човек трябва много добре да помисли и да прецени силите си преди да се реши а такова нещо.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #19 -: 12 Май 2014 15:32:44, Понеделник »
Blackwolf, обожавам иглолистници + планина... Спомени от детство (родът ми е- планинци)... Не ме плаши студа, а по нощите и по без огън (всъщност предпочитам да няма огън, тъй като ми пречи на зрението- като се гледа огън и после се погледне в иглолистната гора и нищо не се вижда, а по без огън- такъв проблем не съществува), ми се е случвало да спя директно на мокра земя по лична моя инициатива, напук на палатка- ей така, да усещам природата и да мога да гледам иглолистниците преди да заспя (и ако има пропаст- си избирам да съм на близо до ръба- действа ми добре)...

 В този ред на мисли- не е до сили, нито до устояване на кошмарни преживявания- до начин на живот е... До познаване на гората е... За мен такова преживяване сред гора е перфектното...

 Индианците какви гори си имат? (общ въпрос- но изобщо не ги зная по племена, че да питам по-конкретно) И предполагам и при тях е до начин на живот- затова отиват сред природата на уединение да си търсят отговорите на въпросите- за тях не е било кошмарно, ако съдя по себе си...

 За транса... Трансовете са ограничен брой видове. Няма значение с какви имена се наричат, стига да е ясно за какво иде реч...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #20 -: 12 Май 2014 16:45:07, Понеделник »
Blackwolfsmile
 По върховете се намират отговорите, да..Чувството за собствена значимост изчезва, някак нищожен се усеща човек. smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #21 -: 12 Май 2014 20:03:59, Понеделник »
Quote theshadow ()
В този ред на мисли- не е до сили, нито до устояване на кошмарни преживявания- до начин на живот е... До познаване на гората е... За мен такова преживяване сред гора е перфектното...

 Да, абсолютно си прав. До начин на живот, но той включва каляване. За човек, който се къпе всеки ден в реката или езерото, дори ако трябва да се прави дупка в леда (както са правели много индиански племена), студа не е толкова страшен...  tongue

 Гори са имали всякакви. Все пак това е цял континент, повече от два пъти по-голям от Европа. В умерената зона като у нас - смесени, по-високо в планините иглолистни. На юг (Флорида, Луизиана),  -тропически, на север (Канада и Аляска) - тайга.

Added (12.May.2014, 8:03 PM)
---------------------------------------------
Иначе и аз обичам да лагерувам на открито, доста време сме живели в горите ( по месец, месец и половина без прекъсване), живо се интересувам от бушкрафт. Да прекараш 1-2 нощи може почти всякак, но когато останеш за по-дълго, особено когато времето е лошо, се налага да се подготвиш. Нашите далечни предци, за които това е било единствения начин на живот, който са познавали, не случайно са усвоявали различни както им казвам "горски умения". Вкл. и как да си направиш "дом", имайки само двете си ръце и някой остър камък.  wink


Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #22 -: 28 Април 2015 20:20:09, Вторник »
Направих го! Намерих ги!
 Пуснах си релаксираща музика, запалих свещ и легнах. Картината, която изплува пред мен е запечатана в съзнанието ми от дете - една обсипана с зелени жита нива, от едната страна стар селски път, от другата гора. Животните започнаха да излизат - първо вълк, сърна, мечка, кон, еднорог дори, бръмбар, орел, мравка, елен, катеричка, зайче... Вълкът гледаше от страни, но някак все едно следи. После се приближи, подуши ме, остана. А след него до мен легна елен. И всички останали идваха - подушваха ме, гледаха ме, някои се приближаваха, други бягаха изплашени. Изведнъж от нищото като че ли изскочи лъв. И прогони всички - без вълка и елена.
 Постоях с тях. Вълкът беше най-спокоен, доброжелателен. Свря се в мен. После тръгнах с тях - вълкът от ляво, от дясно - еленът, до него - лъвът. Вълкът беше спокоен, все едно винаги е бил до мен. Еленът вървеше гордо, грациозно. Лъвът пазеше - силно, крайно. Седнах пред гората. Вълкът от едната страна, от другата - еленът. Протегнах ръце към лъва. Той се противопостави първоначално, изрева. Но бавно, много бавно се доближи до мен и падна в краката ми. Гледаше ме като бебе. После така се изви, че да го яхна и ме заведе до чешма с искряща, бистра вода. След това отново вървях пеша, а когато се спънах, еленът ме повдигна с рога. Чу се куршум от към гората - лъвът подивя. Вълкът остана спокоен, близо до мен. Поставих дланта си на пръстта, тя се отпечата, а вълкът постави лапа върху нея. А след това еленът отново ме вдигна, насочвайки ме на къде да тръгна. След това легнах на зелената прекрасна трева. Вълкът постави глава на гръдта ми, еленът - гордо отстрани, а лъвът зае позиция пред мен - да пази сякаш...

 Чувството е прекрасно! Повече от удивително! По време на изпълнението, изведнъж почувствах дясната си длан така, все едно да падне... все едно във въздуха я държа, а бях легнала на леглото... 
 Със сигурност ще опитам пак. Всичко това ме отърси от трудностите в момента. Почувствах се силна, знаеща и... пазена! 

 А какво са Еленът и Лъвът?  wink

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #23 -: 6 Май 2015 21:08:35, Сряда »
Quote listentothewild ()
А какво са Еленът и Лъвът?

 ти си знаеш. Това са твои проявления. tongue
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #24 -: 7 Май 2015 15:24:51, Четвъртък »
Тълкуванието, че подобни животни са "проявления" на самия търсач всъщност обезмисля подобни практики.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #25 -: 7 Май 2015 19:16:33, Четвъртък »
Blackwolf, според теб какво трябва да е тълкуването?

 А колкото за протокола- моето мнение съвпада с това на myself.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #26 -: 7 Май 2015 22:10:12, Четвъртък »
Blackwolf, аз от години се свързвам с животните си на силата и интересното е, че те с времето се увеличават или намаляват, но основно си остава вълкът. Наскоро си направих труда да проследя назад във времето в какъв период от живота ми кое животно ми е било животно на силата и се оказа, че според това кое е животното в даден период, такова ми е било и поведението. И според тези ми наблюдения, животното на силата е точно проявление на нас самите в даден период от живота ни.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #27 -: 8 Май 2015 00:45:49, Петък »
И на мен ми е интересно какво ще добави Blackwolf, още повече, че аз така и не си намерих животното. Струва ми се, обаче, че той до някъде има право.

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #28 -: 20 Май 2015 12:22:20, Сряда »
Животното на силата е същество, което се намира извън човека.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #29 -: 20 Май 2015 18:19:46, Сряда »
Quote Blackwolf ()
Животното на силата е същество, което се намира извън човека.
Blackwolf, би ли конкретизирал, моля. Защото в последно време когато вечер се отнеса (не зная дали е медитация или транс, просто се отнасям на някъде) все по-често ме придружава животно което реално не съществува.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен