Автор Тема: НАРИЧАНЕ  (Прочетена 6598 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
НАРИЧАНЕ
« -: 16 Юни 2017 09:37:54, Петък »
Баба ми ползваше основно наричане. Все се каня да пиша нещо по темата и да пробвам да го обясня и все не остава време. Сега ще се пробвам, а вие ще допълвате където и което пропусна. :)
Та що е то наричане?!
Наричането е вид програмиране на ситуация, но е вкаран и глас. Като се замисля това е като изпяването на руните за което пише Майселф, просто е пропснато пеенето, но така или иначе звукът си е звук...
Май не се справям много с описанието... [unsure]
Май да взема да опиша как го правеше баба ми...
Докато готвеше или шеташе по двора изведнъж започваше да нарежда нещо от типа: " Да вземе майка ти като идва, да се сети да купи (изреждаше куп неща) и да се сети да мине край чичови си (това на дядо брат му), че да вземе (нещо си) дето той обеща да ми прати... " и т.н. и т.н. И всеки път майка ми носеше всичко дето баба ми е нарекла. И съм я питала от къде знае, че точно това трябва да донесе, а тя ми отговаряше, че предпшоложила, че трябва, а край чичови минала случайно или по своя работа и... Винаги ставаха наричанията на баба ми.
Аз самата като няма народ около мен също наричам, затова и си избрах работа да съм все сама, че малко шашаво да ме слушат хората как ходя и наричам. :)
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: НАРИЧАНЕ
« Отговор #1 -: 16 Юни 2017 11:42:48, Петък »
Важно при наричането е да конкретизирате какво точно искате. Навремето майка ми като родих нарече син ми да е едър, здрав и силен като един наш близък. Тъй като обаче не го нарече и да е умен и разумен той стана същото диване като въпросният близък...  :)) Та внимавайте как наричате...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: НАРИЧАНЕ
« Отговор #2 -: 16 Юни 2017 12:34:06, Петък »
Цеци, това е много интересна и полезна информация... Благодаря ти, че я сподели...  :)
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: НАРИЧАНЕ
« Отговор #3 -: 16 Юни 2017 12:43:10, Петък »
Сянка, ако помогнеш и в обяснението как успявам да програмирам наричайки ще ти бъда благодарна.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: НАРИЧАНЕ
« Отговор #4 -: 26 Юли 2017 09:25:51, Сряда »
Снощи валя като из ведро придружено със светкавици, гръмотевици, градушка и всички екстри. Използвах момента да се заредя и да направя няколко наричания и вече взеха да стават.  [biggrin] Та мисълта ми е, че някоя и друга гръмотевица ускоряват осъществяването на наричането.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Toxik83

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 21
  • Total likes: 6
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: НАРИЧАНЕ
« Отговор #5 -: 16 Ноември 2022 10:47:59, Сряда »
Аз бях намерил в един сайт Български окултен портал разни наричания,който съм казал на определени хора в Интернет пространството..Интересното е че работиха..Като цяло ми изглежда бърз и удобен начин за влияние..

Неактивен banbulka

Re: НАРИЧАНЕ
« Отговор #6 -: 6 Октомври 2023 23:36:45, Петък »
Здравейте! Пробвах наричането няколко пъти по мой си начин. Гледах да съм в добро настроение. Не ми се получи изцяло... Аз изричах нещата които искам да ми се случат, съответно използвах думата" искам". Тези дни някъде чух, че трябва да си ги казвам или представям като вече случили се и без искам. Да ги изговарям като реално случили се завършили действия... Има ли нещо такова?

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: НАРИЧАНЕ
« Отговор #7 -: 7 Октомври 2023 01:19:21, Събота »
Здравейте! Пробвах наричането няколко пъти по мой си начин. Гледах да съм в добро настроение. Не ми се получи изцяло... Аз изричах нещата които искам да ми се случат, съответно използвах думата" искам". Тези дни някъде чух, че трябва да си ги казвам или представям като вече случили се и без искам. Да ги изговарям като реално случили се завършили действия... Има ли нещо такова?
Трябва да съставяш изреченията в сегашно време...
Магията е само наука, която все още не разбираме...