Автор Тема: Вълшебни места  (Прочетена 7466 пъти)

Неактивен огледало

Вълшебни места
« -: 22 Декември 2013 23:41:57, Неделя »
Моля, не ме питайте какво имам предвид smile
 Има доста такива в България, някои са използвани за построяване на храмове, крепости, слънчеви (или почти) часовници и т. н.
 Искате ли да направим списък-кой къде е бил, какво е прочел/усетил?

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Вълшебни места
« Отговор #1 -: 23 Декември 2013 08:34:59, Понеделник »
огледало, на всеки човек дадена местност действа по различен начин и това я прави за един "вълшебно място", а за друг... ами просто местност. Дори и да направим списъка който искаш, това не значи, че местата в него са вълшебни и, че на всички ще въздействат по един и същи начин.
 Аз обожавам борови гори. Всяка пролет когато новите шишарки са още мънички и лепкави ходя в горичката до лозята и стоя с часове да се надишам на упойващия мирис на борова смола. Това за мен е... не просто вълшебно, а божествено. От същият този аромат обаче на приятелката ми и става лошо... Та ето как за мен тази горичка е вълшебна, а за нея ужасна.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен огледало

Вълшебни места
« Отговор #2 -: 23 Декември 2013 11:36:59, Понеделник »
Например казват, че на Кръстова гора, хората виждат знаци в небето, често кръст
 Аз лично кръст не видях. Царичени поляни също имат някаква особена енергия, такива места имах предвид, давам промер с по-популярни
 Соколският манастир за мен е едно много интересно място, първия път като отидох, ме посрещна с двойна дъга smile

Неактивен aves

Вълшебни места
« Отговор #3 -: 23 Декември 2013 22:23:50, Понеделник »
Добър пример със субективното възприятие, вълчанова
 Във връзка с ниго мога да кажа, че за мен соколският манастир е гадно място, изкючително гадно... Което е идеалният пример след горното му оценка :d
светлина от светлината, топлина от топлината, огън от огъня

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Вълшебни места
« Отговор #4 -: 23 Декември 2013 22:36:45, Понеделник »
avescecivalchanova, също си мисля, че нещата са субективни. smile
 Вълшебството го откривам на много и различни места, но е зависимо и от моето вътрешно състояние. Вълшебна ми без и изминалата нощ. Такава гледка беше луната.. Спирах да дишам на моменти.. smile
 Иначе.. много са местата, на които съм ходила и които съм усещала, че са специални за мен. smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен огледало

Вълшебни места
« Отговор #5 -: 23 Декември 2013 22:39:20, Понеделник »
Ами като в бг-мама-като има 5 "за" и 2 "против", значи като цяло за масовия потребител е "добър 4"
 Може пък вашите места да стават за мен, дайте по-градивно smile

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Вълшебни места
« Отговор #6 -: 23 Декември 2013 22:54:34, Понеделник »
Че кое му е неградивното на това? Няма "за" и "против", а различни тези и гледни точки. Някоя или се припокрива с твоята, - изцяло или частично - или не. Не гласуваме за изплащане на дивиденти, а изказваме гледни точки. А и защо ти е някой друг да ти гради предположенията?
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен огледало

Вълшебни места
« Отговор #7 -: 23 Декември 2013 23:18:52, Понеделник »
Да ми гради информацията smile

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Вълшебни места
« Отговор #8 -: 23 Декември 2013 23:24:28, Понеделник »
Едно такова последно място, на което бях и много ми хареса, е Белинташ. Но не ми допадна това, че имаше орди от хора - шумни, суетни..
 Може би разбиранията ми за вълшебство са различни, но със сигурност не включват безброй крякащи лелки из планината wacko
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен арвен

Вълшебни места
« Отговор #9 -: 5 Януари 2014 13:24:36, Неделя »
И аз съм на мнение, че местата са силно субективно нещо- за мен лично въздействие е имало на Рупите например, също и Белинташ, но не и Кръстова гора- там не усетих нищо, даже ми подейства натоварващо, може и да е било заради тълпите от хора, но като цяло Нищо. Не ми се видя като Свято място, ако ме разбирате:-) Определено забелязвам, че езическите светилища са ми по- присърце. Преди две години бях в UK и много ми се щеше да отида до Стоунхендж, но беше много далеч от мястото на което бяхме и компанията не се съгласи. Но ще се постарая да го сторя в бъдеще. Келтската митология винаги ми е била много интересна.

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Вълшебни места
« Отговор #10 -: 5 Януари 2014 16:30:51, Неделя »
арвен, имам един приятел който беше луд на тема Стоунхендж. Замина ,момчето...поживя в Англия и когато се върна знаеш ли какво ми каза?"Представяш ли си-отидох до Стоунхендж и нищо не почувствах... Камънаци" Мисля,че всеки намира своето място smile въпрос на време smile
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен арвен

Вълшебни места
« Отговор #11 -: 5 Януари 2014 19:30:47, Неделя »
Е да,така е, аз просто искам да го видя:-) Не съм луда по темата, но ако не отида никога няма да разбера нали така? А иначе са си камънаци да.

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Вълшебни места
« Отговор #12 -: 5 Януари 2014 19:42:30, Неделя »
Знаеш ли кога било интересно... по време на празниците на уика smile .Моя приятел каза че е много зрелищно smile .
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен арвен

Вълшебни места
« Отговор #13 -: 6 Януари 2014 18:44:28, Понеделник »
Предполагам,хаха, особено ако спазват старите обичаи-Рогатия бог и Девицата ловджийка ли беше, на Белтейн ако не се лъжа:-)))