Отворена дискусия > БЪЛГАРСКА ТРАДИЦИОННА МАГИЯ

Вълшебни места

(1/3) > >>

огледало:
Моля, не ме питайте какво имам предвид
 Има доста такива в България, някои са използвани за построяване на храмове, крепости, слънчеви (или почти) часовници и т. н.
 Искате ли да направим списък-кой къде е бил, какво е прочел/усетил?

Цеци_Вихронрав:
огледало, на всеки човек дадена местност действа по различен начин и това я прави за един "вълшебно място", а за друг... ами просто местност. Дори и да направим списъка който искаш, това не значи, че местата в него са вълшебни и, че на всички ще въздействат по един и същи начин.
 Аз обожавам борови гори. Всяка пролет когато новите шишарки са още мънички и лепкави ходя в горичката до лозята и стоя с часове да се надишам на упойващия мирис на борова смола. Това за мен е... не просто вълшебно, а божествено. От същият този аромат обаче на приятелката ми и става лошо... Та ето как за мен тази горичка е вълшебна, а за нея ужасна.

огледало:
Например казват, че на Кръстова гора, хората виждат знаци в небето, често кръст
 Аз лично кръст не видях. Царичени поляни също имат някаква особена енергия, такива места имах предвид, давам промер с по-популярни
 Соколският манастир за мен е едно много интересно място, първия път като отидох, ме посрещна с двойна дъга

aves:
Добър пример със субективното възприятие, вълчанова
 Във връзка с ниго мога да кажа, че за мен соколският манастир е гадно място, изкючително гадно... Което е идеалният пример след горното му оценка :d

LyLyth:
aves, cecivalchanova, също си мисля, че нещата са субективни.
 Вълшебството го откривам на много и различни места, но е зависимо и от моето вътрешно състояние. Вълшебна ми без и изминалата нощ. Такава гледка беше луната.. Спирах да дишам на моменти..
 Иначе.. много са местата, на които съм ходила и които съм усещала, че са специални за мен.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия