Автор Тема: Оргонити  (Прочетена 12379 пъти)

Неактивен огледало

Оргонити
« -: 21 Декември 2013 00:54:34, Събота »
Какво мислите за тях, работят ли?

Неактивен Godsmack

Оргонити
« Отговор #1 -: 21 Декември 2013 07:22:20, Събота »
Създаването на оргонит е уникално творческо изживяване.
 Основното му свойство е да
 трансформира нехармоничните енергии и изкривените електромагнитни полета от околното
 пространство в здравословна жизнена енергия.
 От сливането на органична и неорганична
 материя се ражда вълшебна субстанция - усилвател на намерението. Самият процес на леене
 се случва в медитативно състояние, което няма как да се разкаже с думи, може само да се изживее...
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен Godsmack

Оргонити
« Отговор #2 -: 21 Декември 2013 07:26:37, Събота »
огледало, ако питаш мен това си е чиста часовникарска работа,но признавам,че е много красиво wink
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен Godsmack

Оргонити
« Отговор #3 -: 21 Декември 2013 07:32:25, Събота »
красиво е

 
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен Godsmack

Оргонити
« Отговор #4 -: 21 Декември 2013 07:35:08, Събота »
и това
 
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен огледало

Оргонити
« Отговор #5 -: 21 Декември 2013 11:18:08, Събота »
Направих няколко джобен формат, получиха се добре като за първи път
 Не усетих голямо действие, заредих ги на слънце
 Или са били прекалено малки, или не са заредени (програмирани) правилно
 Мисля да пробвам пак с повечко метал и старателно програмиране smile
 За съжаление вече не мога да работя с махало, та няма как да ги замеря

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Оргонити
« Отговор #6 -: 21 Декември 2013 11:29:13, Събота »
огледало, оргонитите са шарлатанство. Махалото за мерене е шарлатанство. А защо- отговорът се съдържа в науката физика... И то нямам предвид нещо сложно, а обикновените неща (като що се отнася до махалото защо не мери, не гадае и прочие- примерно махалото на Фуко), които обикновени неща се учат в училище (или поне аз си ги научих, а за останалите- не зная)... Та... Не те съветвам да продължаваш в тази насока, в която се канеше да продължиш...  smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен огледало

Оргонити
« Отговор #7 -: 21 Декември 2013 17:56:09, Събота »
Мда...то има и квантова физика, и там някои частици при някои положения не се подчиняват на простите физични закони smile И изобщо-днес доказват, че яденето на яйца повишава холестерола, утре доказват, че не е вярно, а при все, че сме 21век още не знаят как сънуваме и защо.
 Всъщност не искам да споря, вероятно си прав, просто експериментирам
 Като не знам кое е истина и кое не, мога само да се опитвам да проверя по някакъв начин

 Ако ти имаш доводи от личен опит, ще ми е интересно да прочета smile напоследък предпочитам живи хора пред дебели книги

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Оргонити
« Отговор #8 -: 21 Декември 2013 22:50:21, Събота »
огледало, за мен дебелите книги са онова, което развива интелекта... Но идеята е не само да се четат, а да се разбира прочетеното...

 Това да се разбира какво се чете, за мен е важно... Важно е, защото ако само се чете, но не се разбира какво се чете... И... Тогава няма получаване на познание, няма развиване на интелекта... В тази връзка... Някак се сещам за една... Позната "математичка"... Която много се хвали колко е на "ти" с математиката, но я излавям, че е наизустявала, без да разбира какво... Един вид, ако я питаш колко е 6х9, ще каже 54, но да я питаш как е получено това 54 и тя няма да знае отговора... За нея това 54 не носи никаква информация- това 54 за нея е наизустено и безсмислено... "Математичка"... Като тръгне да смята и гледам да не и гледам какво натворява... Тя не се усеща какви грешки допуска...

 Та така и с магията. Няма значение колко книги се изчитат, няма значение и кой какво казва... Важното е да се разбира изчетеното от книгата и разказаното от човека отсреща. Защото само ако се разбира информацията - та само тогава могат и да се направят съответните вярни изводи...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен огледало

Оргонити
« Отговор #9 -: 21 Декември 2013 23:11:31, Събота »
Абсолютно съм съгласна
 А не мислиш ли, че това знание не е за всеки и по тая причина не можеш просто да прескочиш до близката книжарница и да си купиш 5 перфектни книги по магия. И също - дори и да ги докопаш вълшебните книги, те нарочно така са написани, че трябва дори повече от разбиране
 Демек-или се раждаш с математически способности и след 30 год труд, ставаш професор, или-не smile

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Оргонити
« Отговор #10 -: 21 Декември 2013 23:33:12, Събота »
огледало... При равни други условия човек се ражда tabula rasa (чиста дъска) и абсолютно нищо не му се полага... Не се ражда с математически способности- но тях може да ги развие, ако усърдно учи с разбиране... 

 Така е и с магията- при равните там други условия...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен огледало

Оргонити
« Отговор #11 -: 21 Декември 2013 23:35:24, Събота »
Е-не
 Наблюдавал ли си 3-4 год деца?

Неактивен огледало

Оргонити
« Отговор #12 -: 21 Декември 2013 23:36:04, Събота »
Да не говорим, че току що обезсмисли генетиката smile

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Оргонити
« Отговор #13 -: 21 Декември 2013 23:55:36, Събота »
огледало, не искаш да спориш с мен по въпросите за наблюденията на деца и по въпросите на генетиката- уверявам те...  wink

 Биологичната психология ми беше сред любимите неща от университета, а и по принцип обичам да чета и на тематика- биология и генетика...

 Примерно това-

 

 Не е генетика- това са в дадения случай жестоки родители, лишили децата си от детство в името на телевизионната слава за 5 минутки... Музикалните им умения не са изначално заложени у тях- те са развити с часове наред уроци и свирене...

 Аналогично и с вундеркиндите - които са блестящи в коя да е област. Техните познания не са спусни гени, нито са се взели от нищото- това са познания, натрупвани с часове и часове учене и почти нищо друго...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен огледало

Оргонити
« Отговор #14 -: 22 Декември 2013 01:28:41, Неделя »
По принцип не искам да споря с никой от вас, просто освен, че сте готини, ми се струвате малко...закостенели, фиксирали сте се здраво, а в това няма чар, макар да има магия (дано някой не се обиди)
 Та...опираме до наблюдения, забрави за книгите само за половин час, отиди на някоя детска площадка и наблюдавай, колкото можеш по-обективно
 И ще го видиш-дете на 3 се катери като маймуна, дете на 5 прави замъци, но не може и първата стълбичка да изкачи...личи си
 Няма да намесвам Моцарт в цялата работа-горкият, с такива лоши родители...