Автор Тема: Имам ли направена магия?  (Прочетена 18616 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #15 -: 22 Декември 2013 14:52:47, Неделя »
Да огледало, права си, че е като реклама филма. Ама аз поне от толкова проблеми понякога забравям елементарни неща като например, че трябва да следя кои мисли преобладават в главата ми. И точно тогава имам нужда от приятелска помощ и от този филм... Да ми припомнят, че отрицателните мисли ме влекат към дъното. И като го изгледам за енти път се вземам в ръце. Идеята на филма е да ти повдигне духа, затова е толкова... зрелищен да речем. Другото си зависи от теб. На мен ми действа тонизиращо и ми дава първоначален тласък да се взема в ръце. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Aton

Имам ли направена магия?
« Отговор #16 -: 22 Декември 2013 14:52:47, Неделя »
огледало,:D и как разбра че си позитивна......много ми е интересно....аз на толкова годинки станах и още не знам позитивен ли съм или не... smile
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен огледало

Имам ли направена магия?
« Отговор #17 -: 22 Декември 2013 15:13:27, Неделя »
Атон, не си наблюдателен към себе си значи
 Виж колко бързо прощаваш обиди, колко бързо забравяш несправедливости, кога си нещастен, колко често мислиш за миналото с носталгия, или напротив-гледаш напред и си казваш, че "утре ще бъде живота по-хубав, живота по-мъдър"
 Винаги съм смятала, че човек е божествено създание от светлина и няма граници за способностите му

Неактивен огледало

Имам ли направена магия?
« Отговор #18 -: 22 Декември 2013 15:15:37, Неделя »
Цеци, права си за позитивното, но аз лично съм алергична към всякакви опити за манипулация, дори най-позитивните smile
 Но няма лошо щом те зарежда, да си го гледаш
 Мен ме зарежда природата и карането на кола smile

Неактивен hinkohinev

Имам ли направена магия?
« Отговор #19 -: 23 Декември 2013 08:49:54, Понеделник »
Здравейте отново!Май много се отклонихме от темата!А какво ще кажете за отрицателната енергия,за негативното влияние?Дайте някакви идеи как да открие,и как да се предпазим от нея?

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #20 -: 23 Декември 2013 08:57:58, Понеделник »
Отрицателната енергия или я приемаш или не. Изцяло от теб си зависи. В смисъл... има хора които са крайно негативни и направо разпръскват отрицателна енергия около себе си. Та или се връзваш на приказките им и се сдухваш (поемаш отрицателната енергия). Или пък ги игнорираш и не я приемаш. Аз лично такива личности ги атакувам с моята позитивна нагласа и енергия. Или се кротват и си преобразуват енергията или бягат далеч от мен.
 П.С.
 И това в интерес на истината го научих тук във форума. Обичам го този форум със всичките магове в него.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен огледало

Имам ли направена магия?
« Отговор #21 -: 23 Декември 2013 16:02:30, Понеделник »
Знам, че ще ми се карате, но да споделя..
 Преди много години една роднина поръчала турска магия да навреди на цялото семейство, особено на мен, за смърт
 Тогава и през ум не ми мина какво става, на единия ден бях здрава, на другия ден се влачех по корем и всички близки се чудеха какво да правят, пробвах всичко, което се сетиха...
 Няма да разказвам подробности, но попаднах на човек, който си имаше дарба, разказа ми всичко, описа ми кой кога и какво е направил, предсказа ми много точно как ще се развият нещата следващите месеци, владееше автомоторно писмо, той после не помнеше какво е казал
 Само за едно нещо не позна-каза, че съм я развалила при ходжа, иначе нямало да оживея, а аз не бях

Неактивен hinkohinev

Имам ли направена магия?
« Отговор #22 -: 31 Декември 2013 20:10:31, Вторник »
Здравей огледало! А можеш ли да ми кажеш къде се намира този човек,и как мога да се свържа с него,или във форума е забранено да се казват такива неща?

Неактивен Jokera

Имам ли направена магия?
« Отговор #23 -: 1 Януари 2014 14:22:25, Сряда »
Простете за любопитството, но много искам да науча, какво общо имат ходжите с магията?
 Ако го няма този въпрос във форума, ще бъда много благодарен ако някой го постави като тема. Може да е от мое име;) 
 Ако знаех как, бих го поставил и аз, ама съм невеж.:) 
 То писането ми тук е мъка...не знам защо?:D 
  Чел съм, за св. Киприан, чел съм за екзорсизъм, ама виж за ходжите съм "пълна ряпа".
 А...и щото чета, че са помогнали на много хора, като поставите темата нека ми пратите линка  на лични. Ще посъбера информация ... Да ме извини Сянката...
 Може пък да направя една карта на България с местонахождението на Ходжи Магове.
 Ще разработим алтернативен вид туризъм.

 ка
Магията не е нещо което правиш, магията е нещо, което си ти.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #24 -: 1 Януари 2014 15:35:48, Сряда »
Jokera, за мен между ходжи и тукашни врачки-ментета разлика няма. Често пъти и в ниския интелект- разлика няма.
 
 А то много хора разправят и как врачките-ментета им помогнали, но всъщност да помогнеш на някой суеверен, който никога не е имал магия, като го излъжеш, че си му развалил магията и му поискаш пари за лъжата- това не е точно помощ... 

 Относно това-

 
Quote Jokera ()
Ако го няма този въпрос във форума, ще бъда много благодарен ако някой го постави като тема. Може да е от мое име;)  Ако знаех как, бих го поставил и аз, ама съм невеж.:)
 

 За нова тема- натискаш бутонът с надпис "New topic" (вдясно на екрана)... Но ако ще правиш тема за ходжи- нека е в раздела за шарлатанството...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Agena

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 219
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #25 -: 31 Януари 2014 21:08:55, Петък »
Направих си труда и изчетох постовете тук.В мен окончателно се затвърди мнението,което и преди съм имала,че хората обясняват собствените си неудачи в живота с направена магия,защото така е най-лесно и никой не търси вината у себе си,не си казва,че е време да промени нещо.В интерес на истината,същинските външни въздействия са доста рядко срещано явление и вместо да търсят помощ в такива форуми,по-добре е някои от пишещите/които освен това искат и сами да си направят магия,за да оправят работата /да се обърнат към психолог или към...психиатър.Магията не е занимание за психично неустойчиви хора,тя първо,че няма да проработи,второ-това,което си мислят,че правят,ще задълбочи тежкото им състояние още повече. surprised .

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #26 -: 31 Януари 2014 21:32:11, Петък »
Agena, нямат нужда от психолог или психиатър. Поне повечето от тях... Просто винаги е по-лесно някой друг да е виновен. Да не говорим, че и суеверието сред хората допринася не малко за това положение.  Писнало ми е от приятелки дето не се разбират я със свекърва, я с етърва и от там всяка беда отдават на направени магии от въпросната свекърва или етърва. Както и да обяснявам, че нямат магия... не вярват. И се стига до един момент в който ме обвиняват, че не искам да им помогна и те видиш ли щели да идат при еди коя си много разбираща врачка и баячка. Само при мисълта, че ще похарчат трудно спечелени пари по шарлатанки и ме втриса. Затова ми е по-лесно вместо да се боря със суеверието им, да "обая" някаква вода и да я дам да напръскат дома си. И после да видиш ти как изведнъж "магията" изчезнала и всичко се наредило по мед и масло...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Agena

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 219
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #27 -: 31 Януари 2014 21:36:58, Петък »
Цеци,ти си влязла в ролята на психолог,приложила си действието на плацебото biggrin .Винаги съм казвала,че за атеиста плацебото е онова,което е молитвата за вярващия ;),а за суеверния-врачката .В случая това,че си приложила благородната лъжа е по-малкото зло,защото дори и да се опиташе да ги вразумиш,те пак щяха да похарчат парите си.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #28 -: 31 Януари 2014 21:53:08, Петък »
Agena, идеята ми дойде от Тери Пратчет и любимата ми героиня баба Вихронрав. В  книгата "Маскарад" пише така: "Баба Вихронрав не беше осведомена за съществуването на психиатрията и не би я изтърпяла, ако научеше.Някои занаяти са прекалено мрачни дори за една вещица. Тя предпочиташе главознанието и се усъвършенства неимоверно. И макар че е възможно да бъдат открити повърхностни прилики между двата подхода, има огромна практическа разлика. Психиатърът, чийто пациент се страхува, че го преследва огромно смразяващо чудовище, ще се стреми да го убеди, че чудовища няма. Баба Вихронрав просто ще му подложи стол да стъпи и ще му връчи тежък боздуган."
 Обичам бързите резултати... wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Agena

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 219
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #29 -: 31 Януари 2014 21:57:20, Петък »
И аз обичам приказките и романите с подобно съдържание-в тях могат да се открият добри архетипи happy .