Автор Тема: няма да се примиря  (Прочетена 9929 пъти)

Неактивен арвен

няма да се примиря
« -: 7 Декември 2013 19:56:42, Събота »
Здравейте,
 накратко ще изложа проблема и моля да ми помогнете има ли начин да се справя с него без "жертви":-)))
 Та значи там където работя има проблем с един човек - и понеже е с малко по-висока позиция си позволява авторитарно да нарушава Кодекса на труда спрямо подчинените си, като при опит да потърсиш правата си следват заплахи и тормоз. Лошото е, че по горните меринджеи го подкрепят неофициално и няма как човек да очаква някакво съдействие от тях. До момента въпросния човек е "прогонил" около 15 служители с това си отношение, но тоз факт явно по-нагоре не се забелязва.
 Мисълта ми е, че с оплаквания по разни комисии и прочие няма да се получат нещата, най-много да изхвърчи и този дето си позволява да надига глава. Ясно ни бе показано на всички колеги кой коли и беси, така да се каже. затова реших да потърся по-неконвенционални методи за справяне с въпросното лице. Ще ви бъда благодарна, ако ми помогнете с някакви идеи.

Неактивен Godsmack

няма да се примиря
« Отговор #1 -: 7 Декември 2013 20:02:14, Събота »
арвен,  СЪС трудна задача си се заела
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен арвен

няма да се примиря
« Отговор #2 -: 7 Декември 2013 20:06:09, Събота »
Но не невъзможна...надявам се.:-)))) Защо е трудна? Няма ли как да се въздейства на подобни хора?

Неактивен Godsmack

няма да се примиря
« Отговор #3 -: 7 Декември 2013 20:09:31, Събота »
сигурно си нова във фирмата,и затова ти е трудно,а и да работиш с хора е най-трудно,а и не зная с какво се занимаваш,и коя е фирмата,за да предложа поне съвет
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен Godsmack

няма да се примиря
« Отговор #4 -: 7 Декември 2013 20:17:12, Събота »
когато има подобен проблем,не се тръгва като на война,малко си пребързана и воински настроена,направо си загубила отвсякъде
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен арвен

няма да се примиря
« Отговор #5 -: 7 Декември 2013 20:18:48, Събота »
smile Съвсем не съм нова, и другите не са нови, но повечето ги е страх да се обадят, защото- "къде ще работим после".... Аз писах, че по стандартния ред няма да се оправим затова търся нещо различно...и магично:-)

Неактивен Godsmack

няма да се примиря
« Отговор #6 -: 7 Декември 2013 20:25:09, Събота »
първо разбери значението на думата (магично) и тогава разбери дали си във правилният Форум
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен niksi

няма да се примиря
« Отговор #7 -: 7 Декември 2013 21:20:46, Събота »
Най-трудни са взаимоотношенията на работното място.Ти казваш, че по горните мениджъри го подкрепяли.Тогава говори направо с главния изп. директор или собственика (мажоритарния акционер) ако сте АД.Преди аз бях на много висока позиция в една фирма и ми беше писнало когато началници на отдели тормозеха подчинените си.Редовно идваха да се оплакват(напълно основателно повечето случаи) на мен и трябваше да си упражнявам административните функции.
 Над мениджъра на средно ниво има по висш мениджър, който следи именно за това-Да бъде осигурен добър микроклимат, колегиални отношения и да няма голямо текучество на персонал.Това е най-важно и за имиджа и за работния процес в една фирма.Да има повече дългогодишни служители.Честата смяна изисква обучение, да се доверяват тайни на нови хора и т.н.

Неактивен арвен

няма да се примиря
« Отговор #8 -: 7 Декември 2013 22:12:43, Събота »
Вече го правих това веднъж, по повод на друга несправедливост и оттогава струва ми се не ме гледат с добро око. В нашата фирма микроклимата и дългосрочните отношения за съжаление не са приоритет, не че не взеха отношение веднага, но нали разбираш, че ти оставаш пак в същата среда и тези отгоре ги няма всеки ден да гледат какво става. Абе с две думи омагьосан кръг:-))) А и както всички знаем- гарван гарвяну око не вади...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
няма да се примиря
« Отговор #9 -: 7 Декември 2013 22:30:44, Събота »
Инспекция по труда. От там са длъжни, до колкото зная, да пазят тайна кой е подал жалбата. По сигнала се извършват проверка и в зависимост от нарушенията пишат предписания и налагат глоби на фирмата.

 Няма друг начин, освен този- да стреснеш самозабравили се "наши хора", развили мисленето, че винаги могат да си наемат следващия служител, когото да смачкат. Още с идването на проверката "нашите хора" ще бъдат свалени от седмото небе, тъй като проверките определено не са повод за празненство... А и... Разходите отрезвяват.

 А ако не- защо ти е работа, на която да те мачкат, с колеги, решили да позволяват да ги мачкат? Ако имаш достойнство- отстоявай си го. Ако не...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен арвен

няма да се примиря
« Отговор #10 -: 7 Декември 2013 22:42:20, Събота »
Shadow , инспекцията е предвидена в екшън плана:-), но лошото е, че ще съм главната заподозряна и тогава ще ми почернят живота. А относно работата- ми не ми е лоша пък, добре платена, с готини колеги, единственото, което не ми харесва са опитите за манипулация отгоре, разглеждат ни като роби едва ли не, а гова зверски ме дразни. Аз очаквах да разпалите казана с отварите,хахаха, пък вие ме пращате по инспекции и прочие:-))))

Неактивен арвен

няма да се примиря
« Отговор #11 -: 7 Декември 2013 22:43:45, Събота »
Shadow , инспекцията е предвидена в екшън плана:-), но лошото е, че ще съм главната заподозряна и тогава ще ми почернят живота. А относно работата- ми не ми е лоша пък, добре платена, с готини колеги, единственото, което не ми харесва са опитите за манипулация отгоре, разглеждат ни като роби едва ли не, а гова зверски ме дразни. Аз очаквах да разпалите казана с отварите,хахаха, пък вие ме пращате по инспекции и прочие:-))))

Неактивен арвен

няма да се примиря
« Отговор #12 -: 7 Декември 2013 22:43:53, Събота »
Shadow , инспекцията е предвидена в екшън плана:-), но лошото е, че ще съм главната заподозряна и тогава ще ми почернят живота. А относно работата- ми не ми е лоша пък, добре платена, с готини колеги, единственото, което не ми харесва са опитите за манипулация отгоре, разглеждат ни като роби едва ли не, а гова зверски ме дразни. Аз очаквах да разпалите казана с отварите,хахаха, пък вие ме пращате по инспекции и прочие:-))))

Неактивен арвен

няма да се примиря
« Отговор #13 -: 7 Декември 2013 22:45:29, Събота »
Shadow , инспекцията е предвидена в екшън плана:-), но лошото е, че ще съм главната заподозряна и тогава ще ми почернят живота. А относно работата- ми не ми е лоша пък, добре платена, с готини колеги, единственото, което не ми харесва са опитите за манипулация отгоре, разглеждат ни като роби едва ли не, а гова зверски ме дразни. Аз очаквах да разпалите казана с отварите,хахаха, пък вие ме пращате по инспекции и прочие:-))))

Неактивен niksi

няма да се примиря
« Отговор #14 -: 7 Декември 2013 22:52:40, Събота »
Арвен, ти като работник или служител разсъждаваш така.Обаче аз ще ти кажа как разсъждава работодателя.Сега много зависи в каква фирма си.Голяма, която има какво да губи, или тип квартален тарикат, който я има, я няма 5000 капитал и активи за едното нищо.Ти вярно че може да изгубиш работа с 1000-1500лева заплата, ама работодателя ти ще изяде глоби за 10-ки понякога и стотици хиляди левове, зависи до кои институции пуснеш сигнали и какви нарушения има.Глобите на инспекцията по труда са солени, но има НОИ, НАП, Комисия за защита на потребителите, Комисия за защита на конкуренцията (мой любим орган), комисия за защита от дискриминация и т.н и т.н.Работодателя винаги си има едно наум за някой служител, който е показал, че не му пука и върви с рогата напред.Ако този служител знае някои мръсни тайнички, във фирмата има нередности, особено документирани не само че може да не ти вгорчат живота, ами и повишение да ти дадат само за да си траеш.