Автор Тема: Молба за съвет  (Прочетена 26458 пъти)

Неактивен orfeq

Молба за съвет
« -: 27 Ноември 2013 11:57:22, Сряда »
Здравейте, отдавна преглеждам сайта, но едва днес се регистрирах. Харесва ми, че има секция за психологическа помощ. Имам проблем от почти две години насам - изгубих вярата си. Не вярвам във себе си, не вярвам в хората. Апатията е обзела не само личният ми живот, но и на работното ми място. Върша всичко механично, без да влагам особено емоции, а когато влагам са с подчертано негативен характрер. Осъзнавам, че това положение има разрушителна сила върху мен, но не зная какво да направя. Не винаги съм била такава - имах силна воля, какво си поставях за цел го изпълнявах, но в момента няма и помен от този човек. Чувствам се разбита, разрушена и незнам как да върна парчетата на мястото им. Случвали са ми се разни неща, но винаги съм гледала философски върху това - нали все пак това е живота. Ако някой ми отговори ще бъда благодарна.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Молба за съвет
« Отговор #1 -: 27 Ноември 2013 15:37:36, Сряда »
orfeq, щом си била силна, значи пак можеш да бъдеш... Най- добре е да се обърнеш към психолог. А ако по една или друга причина не го направиш... Започни с това всяка сутрин да намираш нещо в живота ти което да те радва и за което да си благодарна. Можеш да гледаш и филма "Тайната" http://vbox7.com/play:m73a258e9a, тук е с българско аудио. И все пак психолог би бил най-полезен. Аз съм минавала през това - не хапи wink .
 Успех!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен orfeq

Молба за съвет
« Отговор #2 -: 27 Ноември 2013 17:46:44, Сряда »
Благодаря.

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Молба за съвет
« Отговор #3 -: 27 Ноември 2013 18:42:17, Сряда »
Какво значи "не вярвам в себе си", както и "не вярвам в хората"?
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Aton

Молба за съвет
« Отговор #4 -: 27 Ноември 2013 23:53:56, Сряда »
orfeq, човек не губи вярата си без причина.......Кое те обезвери?
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен Aton

Молба за съвет
« Отговор #5 -: 27 Ноември 2013 23:56:15, Сряда »
LyLyth, наистина ли не знаеш какво значи “не вярвам в себе си“....?
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Молба за съвет
« Отговор #6 -: 28 Ноември 2013 01:27:31, Четвъртък »
orfeq, скъпа,в подобни случаи аз правя следното: взимам едно листче хартия разделям го на две и в едната половина записвам всичко за което си заслужава да се усмихна,което ме радва и което бих искала утре когато се събудя отново да е тук до мен в живота ми smile . На другата половина записвам онова което ме натъжава и което когато се събудя на другия ден не искам да е в живота ми. Разкарай онова което не ти харесва,изхвърли го от живота си, дори и да хленчи не му давай шанс  loony . След това,на друго листче записвам онова което искам да ми се случи до месец. После отивам на фризьор и се боядисвам червена-тъмен махагон и с това поставям начало на промяната. Това е моя начин за начало, ти ако искаш си измисли твой wink ,но постави начало на промяната....и постепенно всичко ще си дойде на мястото. Първо ще си дадеш отговори на въпросите които си си задала,после ще видиш физическия израз на промяната.
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Молба за съвет
« Отговор #7 -: 28 Ноември 2013 11:28:42, Четвъртък »
Атон, всеки един въпрос, от психологическа гледна точка, изпълнява определена роля. В случая с този въпрос целя нещо, но не виждам, какво налага даването на обяснения на теб??????
 П.П. Моля, не ми бъди цензура.
 П.П.П. Две години е много дълъг период. Всички съвети тук може да са полезни, но в случая - надали. Нужна е наистина психологическа помощ, при това - не форумна и на място, където всеки може да се изявява като психолог. Това е мнението ми по въпроса.
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Jokera

Молба за съвет
« Отговор #8 -: 28 Ноември 2013 21:57:50, Четвъртък »

  

  

  

  

 

  

 Здравей Слава !

 Аз не съм психолог, но имам доста натрупан житейски опит. Относно съветите както тук в този форум така и в други

 форуми или в лични и приятелски контакти, ще бъдат толкова колкото са хората регистрирани  и нерегистрирани във форума или с колкото хора разговаряш. Ако попиташ защо, ще се опитам да ти отговоря, но не и във форума.

 Относно съветите да се консултираш спсихолог мога да те посъветвам да отидеш при препоръчан и доказал ефективността

 си такъв специалист.Познавам лично няколко млади дами които имат образование (ценз) за психолог по
 стандартните университетски критерии но само толкова… Диплом за образование и
 толкова…

 Сега ще разведрим с една забавна история.

 Срещат се двама бивши приятели отсредното училище и в процеса на разговора единият киха, кашля, бърше нос и явно се наблюдават
 симптоми на настинка или грип. Другият  загрижено го пита:


 -  Нещо не си добре. Защо не отидеш на лекар?

 -        Абе, как да отида не ЛЕКАР, като знам аз какъв съм ИНЖЕНЕР…Т

 ака, че внимавай като ходиш на психолог…:)

 Сега на темата. Казваш „Здравейте, отдавна преглеждам сайта, но едва днес серегистрирах. Харесва ми, че има секция за психологическа помощ. Имам проблем от почти две години насам - изгубих вярата си. Не вярвам  във себе си, не вярвам в хората. Апатията е обзела не
 само личният ми живот, но и
 на работното ми място. Върша всичко механично, без да влагам особено емоции, а когато влагам са с подчертано негативен характрер. Осъзнавам, че това  положение има разрушителна сила върху мен, но не зная какво да направя. Не винаги съм била такава - имах силна воля, какво си поставях за цел го изпълнявах, но в момента няма и помен от този човек. Чувствам се разбита, разрушена и незнам как да върна парчетата на мястото им. Случвали са ми се разни неща, но винаги съм гледала философски върху това - нали все пак това е живота. Ако някой ми отговори ще бъда  благодарна.“

 И аз като АТОН с риск да си навлека критика, но ще попитам;

 Защо отдавна преглеждаш, но едва днес решаваш да серегистрираш? Защо харесваш, че има секция за психологическа помощ и
 сегали започна да я харесваш или още в началото  като попадна на сайта?


 Проблем  е, че от две години си изгубила вярата си или от две години имаш друг проблем който те е обезверил? Преди вярваше ли в хората? Във всички хора или в някои само? Всичкили загубиха доверието ти или само определени хора?

 Ако Джокера се опита да ти даде съвет, ще му повярваш ли?

 А, ако съвет ти даде Атон…?

 А ако те посъветва Цеци, ще има ли вяра или не?

 Предполагам, че имаш вяра, че някой ще помогне в случая. Доста от хората тук знаят кой е този някой...:) 

 Преди имаше ли ентусиазъм на работното място или сега разбра,че просто тая работа не ти допада, но докато намериш нещо по-подходящо…? Явно нещо се е случило, но в едно съм сигурен, ако не сисложила всички карти на
 масата, а си скрила ВАЛЕ  ПИКА и ДАМА КУПА примерно… Няма как да ти излезе пасианса…


 Сигурен съм, че ако си отговориш откровено на няколкото въпроса, може да върнеш парчетата на мястото им.

 А, ако някой ти каже, че времето лекува не забравяй, ченаистина лекува, но белезите остават и колкото растеш стават по-големи.

 Имам още един въпрос.

 Религиозна ли си, или вярваш, че сипроизлязла от маймуна
 която след труда и
 еволюцията са те направили днешната Слава?

 Имаш много хубаво име.

Магията не е нещо което правиш, магията е нещо, което си ти.

Неактивен tattul

Молба за съвет
« Отговор #9 -: 28 Ноември 2013 23:00:40, Четвъртък »
orfeq, дори и писането ти е вяло))....
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Молба за съвет
« Отговор #10 -: 30 Ноември 2013 17:22:13, Събота »
Jokera, проблемът е, че излизат от университет с дипломи, взети не с учене, а с преписване. И става много страшно, наистина, когато такова лице с голямо самочувствие започне да "помага"...

 Дарвин никога не е твърдял, че хората са произлезнали от маймуни.

 Репликата за маймуните принадлежи на негов опонент с религиозно самосъзнание (от англиканската църква), който в опита си да разбере теорията за произхода чрез еволюция, изръсил огромен бисер, докато критикувал Дарвин. Благодарение на него е останала заблудата, че Дарвин си мислел, че хората били произлезли от маймуни.Теорията на Дарвин е много по-сложна и добре аргументирана от глупавото твърдение на опонента на Дарвин за маймуните...

 Към днешна дата теорията на Дарвин е потвърдена от самото човешко ДНК. А религиите- всичките над 3000- не са потвърдени от нищо божествено. Т.е. няма религия, която да не е доказано измислена от хора.

 Що се отнася до orfeq, наистина е добре да потърси помощ от специалист, който да прецени на място състоянието. И да- добре би било да се внимава в избора на специалист.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен огледало

Молба за съвет
« Отговор #11 -: 25 Февруари 2014 22:14:12, Вторник »
Мисля, че тази тема е подходяща
 Та ви моля за един съвет-една приятелка има диагностицирана депресия, има лечение, започна работа, записа се на танци
 Как мога допълнително да й помогна?
 Пристъпите й са много тежки, казва, че се вдървява цялата и не може да си поеме въздух
 Не може да спи по цели нощи и най-често тогава са и пристъпите.
 Знам, че психиатърът е добър, но в такива случаи думите от приятелите също са важни

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Молба за съвет
« Отговор #12 -: 25 Февруари 2014 22:37:54, Вторник »
Можеш да й помогнеш като не се занимаваш с неща, които са ти несвойствени.
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен огледало

Молба за съвет
« Отговор #13 -: 25 Февруари 2014 22:55:28, Вторник »
Ако нямаш добър съвет, можеш да си замълчиш
 А какво ми е свойствено ти няма как да знаеш
 И въпреки че не си психолог, нито ти е свойствена материята, ти благодаря за включването

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Молба за съвет
« Отговор #14 -: 25 Февруари 2014 22:59:14, Вторник »
Точно кaто психолог ти дaвaм съвет. Ще помоге, вярвaй ми.
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак