Автор Тема: Молба за съвет  (Прочетена 26470 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Молба за съвет
« Отговор #15 -: 25 Февруари 2014 23:03:22, Вторник »
Огледало, Лилит учи точно за психолог и съветът и мисля, че беше правилен. Аз самата скоро излязох от едно депресивно състояние и то с помощта на  много добър психолог.
 И докато бях в това състояние имах нужда само от спокойствие и от разговори с психолога си. А приятелите ми в желанието си да ми помогнат само ме натоварваха допълнително. Накрая се наложи да ги помоля да ми дадат време да бъда сама. И... се оправих.
 Така, че щом приятелката ти е посетила специалист, за теб остава само да я оставиш на спокойствие. Ако тя има нужда от теб, ще те потърси. Иначе тя може да не смее да ти каже, че иска да се усамоти за известно време и да и навредиш без да искаш.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен огледало

Молба за съвет
« Отговор #16 -: 25 Февруари 2014 23:30:00, Вторник »
Да-точно, не искам да й навредя несъзнателно
 Аз не съм от досадните-сега само тя ме търси и главно само я слушам
 Но нали затова са приятелите-в тежък момент да са до теб
 Тя няма проблем с емоциите-така да го кажа
 Симптомите са чисто физически, но пък при мисълта, че може да получи криза-изпада в паника и точно тогава получава криза

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Молба за съвет
« Отговор #17 -: 25 Февруари 2014 23:33:01, Вторник »
Ами като те търси, добре. Но само я изслушвай, не и давай други съвети. Тя трябва да си слуша психолога или психиатъра (каквото е избрала).
 В депресивно състояние само специалиста помага - никой друг.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен огледало

Молба за съвет
« Отговор #18 -: 25 Февруари 2014 23:42:14, Вторник »
И при двамата ходи
 Да, думи едва ли мога да измисля правилните, но пък можем да правим нещо развлекателно или...де да знам? Спорт?
 За момента й казвам само, че ще се оправи, че много хора минават през това и да има търпение, тя се страхува вътрешно колко слаба е излязла, че да се депресира, а според мен се депресират и хора с много силен самоконтрол, които толкова дълго издържат на тежки натоварвания, че накрая тялото сдава багажа именно по този начин-за да им покаже, че трябва да спрат
 Това също й го казах

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Молба за съвет
« Отговор #19 -: 25 Февруари 2014 23:49:13, Вторник »
За последното си права. Аз не съм слаба като личност, но изпаднах в такава депресия за отрицателно време, че... направо не е истина. И добре, че психолога ми е по-по-най и не допусна да стигна до антидепресанти. Вярно, че отне време, но се оправих и сега съм пак аз си.
 Кажи на приятелката си, че ще се оправи ако си слуша специалиста.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен огледало

Молба за съвет
« Отговор #20 -: 25 Февруари 2014 23:57:43, Вторник »
Тя също е много силна-три деца сама гледа, в смисъл-без баби/дядовци
 Никога не съм я виждала отчаяна или нещо да мрънка, една такава-хем миличка, хем оправна
 Благода, Цеци smile
 Лошото е, че аз знам, че ще се проточи с месеци, тя рови в нета и сигурно и тя знае вече...а е още в началото...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Молба за съвет
« Отговор #21 -: 26 Февруари 2014 00:02:47, Сряда »
Зависи от психолога с когото работи. Аз се оправих за малко повече от месец, но това само защото психологът ми наистина е много добър. Той просто е най-добрият! smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен огледало

Молба за съвет
« Отговор #22 -: 26 Февруари 2014 00:20:33, Сряда »
А да, вече знам кой е smile

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Молба за съвет
« Отговор #23 -: 26 Февруари 2014 00:33:15, Сряда »
Правилно си разбрала, огледало. Имах невероятния късмет за мен и психичното ми здраве да се погрижи Сянката.
 И ще използвам момента да кажа колко много направи той за мен. (Сянка, не се изчервявай!)
 Ноември ме пребиха отивайки на работа. И първите дни изпитвах такава паника, че се парализирах от страх само докато ме доближи някой. Сянката ме изкара от това състояние за няколко дена. Наскоро шефката на психиатрията каза, че на нея би и отнело около 3 месеца. А като и казах, как е подходил той, призна, че е действал много нестандартно, новаторски и ефективно. Накрая каза: "Няма такъв психолог!" (и това с възхищение). След като излязох от болница изпаднах в депресия и ми предложиха антидепресанти. И пак Сянката беше този който реши, че с негова помощ ще се справя и без тях. И ми помогна. Върна ме на самата мене си.
 Цял живот няма да ми стигне да му благодаря на Сянка за всичко което направи за мен. И още няколко живота няма да ми омръзне да повтарям, че той е най-добрият.
 Благодаря, Сянка! Ти си най-добрият!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен огледало

Молба за съвет
« Отговор #24 -: 26 Февруари 2014 09:11:10, Сряда »
Съжалявам за това, което ти се е случило, Цеци sad
 Сигурно е било кошмарно, но ти изглеждаш силна, Сянката сигурно е невероятен психолог, но и ти си успяла да се вземеш бързо в ръце, един месец е много кратко време.
 Обаче си мисля какъв парадокс е животът. Моята професия няма нищо общо с психологията, но при мен постоянно идват хора да търсят помощ, макар и несъзнателно, а аз не знам какво да правя и засега действам по интуиция, макар че уж нямам
 Ето снощи-една позната се разплака-обрали ги и докато се случвало, тя хванала крадеца вкъщи. Имат две деца, били са в друга стая. Сега не смее да остане сама и за час
 Може би ние сме свикнали да търсим помощ от близки и познати, не от специалисти

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Молба за съвет
« Отговор #25 -: 26 Февруари 2014 09:44:55, Сряда »
огледало, не щеш да ме послушаш, а. biggrin lol
 Като се започна от това, че имала депресия, а нямала проблем с емоциите, а депресията е в групата на афективните разстройства и се стигне до това, че месец било малко за депресията biggrin
 Всъщност има различни видове депресия и точно около месец е времето, за което човек трябва да излезне от нея, иначе минава в по-тежките видове, така да се каже...
 Абе, хората учат години за това..
 Извинявай, че съм груба, ама... smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Молба за съвет
« Отговор #26 -: 26 Февруари 2014 10:27:00, Сряда »
Quote огледало ()
Може би ние сме свикнали да търсим помощ от близки и познати, не от специалисти
Само в България все още хората мислят, че ако ползваш услугите на психолог си луд, което е жалко и глупаво като мислене.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен огледало

Молба за съвет
« Отговор #27 -: 26 Февруари 2014 12:19:13, Сряда »
Всъщност, Лилит, ако беше малко по-любезна, с удоволствие щах да те слушам
 Относно емоциите-не ми се обясняваше дълго, мислех, че който разбира ще схване от половин дума, ама щом се налага, ще обясня.
 Има депресии, при които човек се чувства отчаян, не намира смисъл в нищо, не иска с нищо да се занимава и нищо не го радва. При нея не е така. Или поне - не осъзнато
 Както си ляга една вечер, започва да я облива студена пот, започва да не може да си поеме въздух и цялата се сковава, ръцете особено-типично-акушерска ръка
 Та това беше началото, като ми го разказа, я посъветвах да се види с невролог, но тя първо реши, че са хормонални проблеми. Обаче не бяха
 Такъв вид депресия (не зная термини, но разпознавам симптоми) не се лекува за месец, човек първо трябва доста да се порови и да разбере кое всъщност го е докарало до там
 Пък чак после да събира сили за преодоляване
 В повечето случаи диагнозата е атипична депресия

Added (26.Feb.2014, 12:19 PM)
---------------------------------------------
Цеци, точно така е
 А също и ако кажеш, че си на антидепресанти-ужас, потенциално луд. А те истинските луди си ходят на свобода и никой не се занимава с тях, и е най-трагично като имат власт и пари
 Но да не минавам в обобщения за действителността в България smile


Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Молба за съвет
« Отговор #28 -: 26 Февруари 2014 12:41:50, Сряда »
огледало,  не се налага да ти четкам доброто настроение, струва ми се. При това не съм нелюбезна, а само насочвам вниманието ти към някои неща.
 Виждам, че си се опитала да прочетеш това-онова.. похвално е, но не върши работа. smile
 Ако искаш да помогнеш на приятелката си, не й давай съвети, не предполагай, не се напъвай с разни режими и т.н. Направила си всичко необходимо - насочена е към специалист. До тук. Ако съумееш да разбереш онова, което ти казвам - ок, ако не - ок.
 cool

 П.П. Нека не те стряска моята сухота, всъщност винаги съм била такава. Рефлексия biggrin
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен огледало

Молба за съвет
« Отговор #29 -: 26 Февруари 2014 13:19:05, Сряда »
Лилит, не съм чела щото така ми е скимнало
 Нали вече обясних, нали това беше и поводът да се регистрирам тук. Хората търсят помощ от мен, а не съм сигурна как да им я дам, карам го по инстинкт
 Лекарят е важен-даже най-важен
 Но семейство, приятели-също трябва да се държим адекватно
 Затова попитах как, какво, а не да изземвам функциите на професионалистите

 Относно настроението ми и какво ме плаши-права си, по никакъв начин не зависят от теб, но това да не те спира да си любезна smile