Автор Тема: Какво е необходимо за занимания с магия?  (Прочетена 31909 пъти)

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 6053
    • Профил
Re: Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #135 -: 2 Септември 2018 19:53:11, Неделя »
Тоест ако се синтезира това което прочетох досега. Магията е управление и насочване на енергия, чрез която се предизвиква ситуация в реалния живот когато идва ред да се действа на физическо ниво /причинно следствена връзка./ Митологични сили няма, а самата вселена тоест заобикалящият ни земен и космически свят излъчва енергия, но не под формата на концентрирана сила божество, а просто като енергийна вибрация. Правилно ли съм разбрал? Енергийното взаимодействие реално се реализира между хората които се явяват ангелите и демоните. Растения, животни, камъни участват ли на енергийно ниво, би трябвало да излъчват някаква вибрация или греша?

Според изчисленияна на Айнщайн енергия и материя са еквивалентни... Материята е енергия един вид... Бидейки материя, ние хората сме всъщност енергия... Цялата Вселена е материя, демек е енергия, така че цялата тя е участник (вкл. растения, животни, камъни и др.)... Всичко около нас е в движение, дори да не се вижда... И да, при определени условия енергията може да се управлява... Най-вече акцентът е върху управлението на причинно - следствените връзки... И да, така е - хората сме и ангелите, и демоните, дори и боговете...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Annie X

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #136 -: 30 Юни 2020 20:24:23, Вторник »
Много ми беше интересно благодаря ви ! :)
Бих искала да науча повече за менталната магия,нещо за четене да ми препоръчате,моля?
Само един човек може да ви направи щастливи и да промени живота ви.
Вие самите.

Неактивен Solomon

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 1448
    • Профил
« Отговор #137 -: 30 Юни 2020 21:58:55, Вторник »
Практики по ментална магия има в затворените секции...Трябва да получиш достъп, за да можеш да четеш...а докато получиш достъп, можеш да се захванеш с нещо от отворените секции, ако те влече... [yes]  Добре дошла!
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Annie X

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #138 -: 1 Юли 2020 10:40:32, Сряда »
благодаря,Solomon :)
Вие самите.

Неактивен Libra777

• Практици
  • Hero Member
  • Публикации: 649
  • Пепелта на феникс
    • Профил
« Отговор #139 -: 1 Юли 2020 14:12:04, Сряда »
Много ми беше интересно благодаря ви ! :)
Бих искала да науча повече за менталната магия,нещо за четене да ми препоръчате,моля?
Това е магия, която се задвижва единствено с мисълта, т.е. не се използват помощни средства като карти за гадаене, камъчета, ритуали и т.н. Ако някой иска да му гледаш в бъдещето, насочваш съзнанието си в правилната посока и го виждаш вместо да редиш карти, които да ти подскажат... Не ти трябват, защото можеш да се настроиш и без тях.
Лесно е да изгориш, изтлееш и угаснеш в пепелта. Смело е да се възпламениш от нея, знаейки че ще изгориш отново.

Неактивен Annie X

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #140 -: 1 Юли 2020 22:45:06, Сряда »
благодаря за отговора,Libra777 ,но това вече го знам..Имам предвид дали има книга на тази тема?
Вие самите.

Неактивен Solomon

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 1448
    • Профил
« Отговор #141 -: 1 Юли 2020 23:05:24, Сряда »
Имам предвид дали има книга на тази тема?
На тази тема написани сигурно има...но книгите не са надежден източник на магически знания. Както ще прочетеш някъде другаде във форума - в книгите има истини, но има и толкова неистини...и е почти невъзможно да разграничиш истината от неистината ако вече не си запознат с дадена техника или нещо друго, примерно...

И малко реклама - форумът е уникален...не е като да не можеш да намериш част от информацията и другаде в интернет пространството...обаче няма да намериш същия начин на представяне на нещата - в чистия им вид, суровия, техническия...А в книгите (и на повечето други места) винаги има някаква обвързаност с някаква традиция, религия и пр...това само натоварва и обърква читателя, а с допълнителните абсурдизми...става една каша...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Libra777

• Практици
  • Hero Member
  • Публикации: 649
  • Пепелта на феникс
    • Профил
« Отговор #142 -: 2 Юли 2020 09:59:42, Четвъртък »
Имам предвид дали има книга на тази тема?
Добре написаните книги за приложна психология от типа "Как да превърнем мислите в реалност" са добро четиво за основа, макар че в жанра не пише езотерика/магия...
Лесно е да изгориш, изтлееш и угаснеш в пепелта. Смело е да се възпламениш от нея, знаейки че ще изгориш отново.