Автор Тема: Какво е необходимо за занимания с магия?  (Прочетена 67111 пъти)

Неактивен Neshama

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #120 -: 29 Юли 2016 23:19:31, Петък »
Ами да речем, че се раждаш така smile
Няма нищо случайно на този свят.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #121 -: 29 Юли 2016 23:21:32, Петък »
smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #122 -: 29 Юли 2016 23:34:42, Петък »
Quote Neshama ()
Ами да речем, че се раждаш така
Сянка се е родил така (потомствен маг е), аз също, но... И ти си се родила с два крака, но ти е отнело време да се научиш да вървиш нали?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Neshama

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #123 -: 29 Юли 2016 23:41:16, Петък »
За човека е естествено да ходи на два крака. Даже и да израстне сред вълци, пак ще проходи по един или друг начин, без някой специално да го учи.
Няма нищо случайно на този свят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #124 -: 29 Юли 2016 23:49:11, Петък »
Quote Neshama ()
Даже и да израстне сред вълци, пак ще проходи по един или друг начин, без някой специално да го учи.
Neshama, пак опираме до това, че сам или с чужда помощ първо ще се учи. Разбираш ли? Няма с раждането да ходи, а първо ще му се наложи да се научи сам или с чужда помощ. Та и с управлението на енергията е същото. Добре, той е роден с възможности, но... Нали не мислиш, че от първият път ще успее да осъществи или отбие енергийна атака? Или от раз ще направи програмиране за шестица? Пак опираме до ученето. Целият ни живот със или без магия е едно постоянно учене.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Neshama

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #125 -: 30 Юли 2016 09:11:32, Събота »
Последното ти изречение го казах и аз.
Няма нищо случайно на този свят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #126 -: 30 Юли 2016 09:22:14, Събота »
Значи постигнахме консенсус. smile Докато не се научиш да си управлявсш енергията не можеш да си твориш магии.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #127 -: 30 Юли 2016 09:22:32, Събота »
Quote Neshama ()
За човека е естествено да ходи на два крака
Тцъ- не е естествено... Има случаи на неглижирани от родителите им деца- много такива случаи... Децата са тотално зарязани- не се научават да ходят, не се научават да говорят, не се научават дори да си преглъщат слюнката... Да не говорим, че ако с детето не се контактува, интелектът никога не се развива и крайният резултат е слабоумие в най-тежката му форма до края на дните... Представи си осакатяването- един жив труп, който не може да се движи (не може да ходи), не може да мисли и даже не може да преглъща слюнката си... След изваждането от такава вредна среда, създавана от родители садисти- изведените лица до края на дните си са под лекарски грижи...

И като израсте сред вълци- пак хора го учат на това да ходи на 2 крака и не винаги е успешно едно такова учене...

За каквото и да става въпрос- първо трябва да се научи... Едва когато един човек се научи да се учи от другите, може да се пробва да се учи и сам посредством книги, лични експерименти и прочие...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

asa

  • Гост
Re: Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #128 -: 2 Септември 2018 10:00:58, Неделя »

Аз също се занимавам от дете с магия и едва тук разбрах, че всичко което правя е управление на енергия. Т.е. не че не го знаех, но терминологията ми беше друга. А беше друга понеже съм се учила от баба ми и прабаба ми. Те ползваха вместо "енергия" думи като сила, живец и т.н. Но въпреки различната терминология първо трябваше да се науча да контролирам енергията или силата си и едва тогава взеха да ми се получават магиите.


Доколкото разбирам магията представлява единствено и само концентрирана човешка енергия и нейното управление с определена цел. Или греша?
Тоест ритуалите с вещи-предмети са единствено способ за зареждане и концентриране на енергия, която после да бъде използвана и насочена по предназначение, а не същността на магията?
В този случай има ли визша божия-вселенска сила провидение или така наречената вселенска сила е просто концентрирана сила, от която може да се черпи енергия? Какви са механизмите и законите които я управляват или пък тя управлява чрез тях. От прочетеното до тук оставам с впечатлението, че не визшата сила управлява хората, а хората които притежават техниките за управление на енергията биха могли да използват визшата сила, която е като вид енергиен център.   

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #129 -: 2 Септември 2018 11:04:28, Неделя »
В човешкото тяло има електромагнетизъм.... В човешката мисъл една от съставките е също електромагнетизъм... Една от основните действащи сили във Вселената е точно отново електромагнетизъм (и освен нея има още 3 други основни, но те не се ползват разпространено в магията)...

Електромагнетизъм е енергията, която се контролира и използва в магията...

Ритуалите с предмети (вещи) са театър... За да го разбереш, трябва да знаеш какво е електромагнетизма...

Представи си го така... Искаш да светне лампа... Какъв е шансът да се случи, ако и рецитираш заклинание със специален тон, облечен в роба и в центъра на начертан магически кръг. Описанието е примерно, но може да е всякакъв друг ритуал и ефектът ще е същият. Истината е, че Вселената не се трогва ни най - малко от ритуали, т.е. от театър.

Трогват се обаче хората... Затова ритуалите са единствено за тях, за да се настроят на нужната психична вълна, а не за друго... Ритуалите не зареждат с енергия... Ритуалите не концентрират енергия... Те са за съзнанието... Ако е нужно... Защото не всички ползват ритуали... Аз да речем- ритуали не ползвам, понеже ме бавят... А иначе зная доста ритуали, но трябва да съм в настроение за театралничене плюс да имам излишно свободно време за губене, за да се навия да ги ползвам... Другият вариант е, ако виждам, че човекът отсреща не е дорасъл да схване нещо друго, а се нуждае от ритуал...

Съответно няма и висша сила, която да е енергиен център или подобно... Електромагнетизмът е просто електромагнетизъм и нищо повече от това...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Cernunnos

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 110
  • Total likes: 35
  • Karma: +27/-0
    • Профил
Re: Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #130 -: 2 Септември 2018 14:33:45, Неделя »
Значи излиза, че хора, които познават добре физичните закони свързани с електромагнетизма би трябвало да знаят как да го манипулират. Демек тия в БАН е възмножно да са магьосници, но да го крият...  [umnik]
"...да се отнасям с недоверие към това, което разправят разни чудотворци и магьосници в своите заклинания, отпъждания на духове и други подобни действия. Да не отглеждам пъдпъдъци..."
- Марк Аврелий

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #131 -: 2 Септември 2018 16:08:06, Неделя »
Значи излиза, че хора, които познават добре физичните закони свързани с електромагнетизма би трябвало да знаят как да го манипулират. Демек тия в БАН е възмножно да са магьосници, но да го крият...  [umnik]

Има две разклонения на психологията, които на научна основа се занимават с точно изучаване на магия, само името сменено да е модернистично звучащо... Но е още рано да се коментира, тъй като не във всички държави са признати за науки , а само в някои... Едното е трансперсоналната психология (в България е призната трансперсоналната психология- преподава се да речем във Великотърновския у-т или поне по мое време се преподаваше), а другото е парапсихологията (призната да речем примерно при британците за наука)... И двете имат допирни точки от една страна с физиката, от друга - с биологията... И с още някои неща... Научни едни такивата... До колкото зная...  [umnik]

За БАН - при целия разпад и политическо убийство на наука и образование в България, се намери кое да посочиш... Но да, там има някои магьосници... Определено... Разбира се, има и доста не-магьосници, дето мнозина се чудят какво са и защо са там изобщо, но това е друга тема...  [yes] 
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

asa

  • Гост
Re: Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #132 -: 2 Септември 2018 18:36:47, Неделя »
В човешкото тяло има електромагнетизъм.... В човешката мисъл една от съставките е също електромагнетизъм... Една от основните действащи сили във Вселената е точно отново електромагнетизъм (и освен нея има още 3 други основни, но те не се ползват разпространено в магията)...

Електромагнетизъм е енергията, която се контролира и използва в магията...

Ритуалите с предмети (вещи) са театър... За да го разбереш, трябва да знаеш какво е електромагнетизма...

Представи си го така... Искаш да светне лампа... Какъв е шансът да се случи, ако и рецитираш заклинание със специален тон, облечен в роба и в центъра на начертан магически кръг. Описанието е примерно, но може да е всякакъв друг ритуал и ефектът ще е същият. Истината е, че Вселената не се трогва ни най - малко от ритуали, т.е. от театър.

Трогват се обаче хората... Затова ритуалите са единствено за тях, за да се настроят на нужната психична вълна, а не за друго... Ритуалите не зареждат с енергия... Ритуалите не концентрират енергия... Те са за съзнанието... Ако е нужно... Защото не всички ползват ритуали... Аз да речем- ритуали не ползвам, понеже ме бавят... А иначе зная доста ритуали, но трябва да съм в настроение за театралничене плюс да имам излишно свободно време за губене, за да се навия да ги ползвам... Другият вариант е, ако виждам, че човекът отсреща не е дорасъл да схване нещо друго, а се нуждае от ритуал...

Съответно няма и висша сила, която да е енергиен център или подобно... Електромагнетизмът е просто електромагнетизъм и нищо повече от това...
Тоест ако се синтезира това което прочетох досега. Магията е управление и насочване на енергия, чрез която се предизвиква ситуация в реалния живот когато идва ред да се действа на физическо ниво /причинно следствена връзка./ Митологични сили няма, а самата вселена тоест заобикалящият ни земен и космически свят излъчва енергия, но не под формата на концентрирана сила божество, а просто като енергийна вибрация. Правилно ли съм разбрал? Енергийното взаимодействие реално се реализира между хората които се явяват ангелите и демоните. Растения, животни, камъни участват ли на енергийно ниво, би трябвало да излъчват някаква вибрация или греша? 

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #133 -: 2 Септември 2018 19:11:52, Неделя »
Значи излиза, че хора, които познават добре физичните закони свързани с електромагнетизма би трябвало да знаят как да го манипулират.
По принцип не е необходимо да знаеш каквото и да е било за енергията, за да можеш да я управляваш.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Cernunnos

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 110
  • Total likes: 35
  • Karma: +27/-0
    • Профил
Re: Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #134 -: 2 Септември 2018 19:22:34, Неделя »
Абе я съм си прост мъгъл как се казва! Не ми е вродено, та поне малко ще да се образовам да знам какво правя.  :))
"...да се отнасям с недоверие към това, което разправят разни чудотворци и магьосници в своите заклинания, отпъждания на духове и други подобни действия. Да не отглеждам пъдпъдъци..."
- Марк Аврелий