Автор Тема: Какво е необходимо за занимания с магия?  (Прочетена 67142 пъти)

Неактивен rosie_gencheva

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #90 -: 10 Юни 2014 15:38:44, Вторник »
Здравейте аз съм също нова тук и като цяло в заниманията с магия. smile Имам един въпрос (като жяло не си падам по ритуалите за създаването на магия,влече ме менталната магия) може ли да се импретира даден ритуал в смисъл ако не усещам че трябва да се направи по дадена матрица а да се "извае" по начин по който аз го усещам?
Вчера реших да си събера мислите,обаче никоя не дойде на събранието. :D

Неактивен crost12

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #91 -: 23 Август 2014 20:12:34, Събота »
Здравейте. От известно време се интересувам от магия и по-специално друйдство и шаманизам. Обичам природата и всички възможни връзки с нея. Мисля, че това е магията която ме интересува най-много(и от части бойната магия, но не толкова). Ако може да ми препоръчате някаква литература ще ви бъда много благодарен.

 Благодаря за помоща предварително ! tongue smile

Неактивен aves

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #92 -: 23 Август 2014 21:51:05, Събота »
rosie_gencheva - ритуалите сами по себе си нямат сила, тяхното преднаначение е само да задвижат твоите сили!
 Ако искаш да разбудиш само емоционалнат си сила, тогава можеш да си измислиш абсолютно всичко, каквото ти харесва, стига да те нахъсва и да спазва "принципа на подобието"
 ако обаче искаш да активираш всички сили на психиката си, тогава ще трябва да се спазва определена последователност(която лично аз споделям само на живо), но ако тя е спазена - можеш да заменяш всяка от стъпките с произволна идентична на нея...
 лично аз чета предложени "ритуали" само за обща култура, но когато искам да формулирам магия, винаги измислям всичко от начало до край
 опитът показва, че достигналите до днес древни ритуали са с перфектна СТРУКТУРА, обаче формата им е тотално демоде, и подмяната й е добре дошла

 crost12, авторите Амбър Улф и Мирча Илиаде, имат интересни книги за шаманизма, потърси ги. Владимир Серкин също има една доста интересна - "смеха на шамана"(само на руски съществува обаче). И доколкото знам, има едно шаманско общество в БГ, даже наскоро пускаха обяви по окутните форуми...
светлина от светлината, топлина от топлината, огън от огъня

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #93 -: 23 Август 2014 22:56:54, Събота »
Здрасти crost12, пробвай " Практическа магия" на Лияна Греийнауей. Лека е за четене уика. Ще ти хареса сигурна съм. biggrin
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен crost12

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #94 -: 23 Август 2014 23:51:10, Събота »
Благодаря много и на двама ви! Ще ги потърся. smile А отнсосно книгата "смеха на шамана" сигурно ли е, че е само на руски(да го бях учил тоя руски в училище biggrin ) ? И лично мен повече ме привличат друидите от колко шаманите. Като че ли шаманите повече разчитат на наркотичните свойства на дадени растения от колкото на каквито и да били сили. smile Също така някакъв линк от който мога да свалям такава литература ще съм ви много благодарен( на лично ако не е проблем). Благодаря отново!

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #95 -: 24 Август 2014 10:58:01, Неделя »
Дай ми възможност да стигна до София и ще ти дам заглавия на книги  от и за дроиди.
 Не ги помня наизуст. А това ще стане до три дни :).crost12, има една книга казва "История на магията и мистерията" но авторите не ги помня.... нека стигна в София.
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен crost12

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #96 -: 24 Август 2014 13:54:32, Неделя »
Добре благодаря ти много! Чакам с нетърпение !!! tongue

Неактивен aves

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #97 -: 25 Август 2014 10:01:52, Понеделник »
шаман + наркотици.... има и такива(особено разни кастанедовци и други), обаааче в "смеха на шамана" се казва, че това е по-късна добавка, и че традиционните сибирски шамани здраво са наблягали на яснотата на съзнанието, и са развивали тази яснота до немислими предели. Авторът описва шамана с който общува като постоянно концентриран и внимателен, но самият шаман казва на едно място, че "много съм разсеян, за да общувам с духовете трябва да се съсредоточа максимално" и ходи да се съсредоточава някъде си
 моето лично мнение е, че няма автентична магьосническа система, която да е свързана с наркотици... ако такива присъстват, това е или показател за тепърва развиваща се школа, опипваща пътя в мрака, или за вече западаща/зааднала такава...
 и да, уви, книгата е само на руски... ще видя в следващите месеци да преведа някои интересни части от нея

 Обаче щом човек е нов, по-добре да се захване с по-принципни книги - от типа на кибалион, тайната доктрина, как се постига познанието на висшите светове, теория и практика на магията, развитие на психичните сили - за тези се сещам сега... и вече след това да се напредва в избрана предпочитана област или стил, там шаманство, друидство, алхимия или каквото ще да е

 обаче никоя книга не може да се сравни с личния контакт...

 лично аз съм изчел десетки книги в окултизма, религиите, мистицизма и подобно... в рамките на 1 час среща с шейх на действащ суфийски орден, ми се изясни повече отколкото четеното от последната година, а след втората среща тотално изгубих интерес към четенето за мистични учения в религиите... просто вече е губене на време. от друга срана ако преди това не бях чел много много много, едва ли щях да оценя достатъчно добре този човек
светлина от светлината, топлина от топлината, огън от огъня

Неактивен crost12

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #98 -: 28 Август 2014 09:08:58, Четвъртък »
Също така напоследак проявявам интерес към демоните и демонологията ако може така да се нарече тази магия. Според мен е изключително силно, но също така и много безотговорна.

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #99 -: 28 Август 2014 09:34:07, Четвъртък »
crost12, извинявай скъпи все още съм в Несебър и до 12.09 няма да мога да издрапам от тук,но книгите които съм ти дала са интересни. Само да стигна в София и ще ти дам другите заглавия. 
 Извинявай!
 Виж що се до демоните,аз бих се запознала само информативно. За да разбереш демонологията по правилния начин ти препоръчвам 
 "Новия маг" на Донат Тайсън.
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #100 -: 28 Август 2014 11:50:20, Четвъртък »
crost12, по повод на демонологията, препоръчвам ти да не се занимаваш с измислици. Не е здравословно.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен crost12

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #101 -: 28 Август 2014 23:21:39, Четвъртък »
Еми то като цяло не се интересувам само от демони, ами от всички подобни същества: ангели, демони и така нататак. Интересно е, но както каза theshadow повечето неща са измислица и наистина искам да разбера дали съществуват подобни същества. smile

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #102 -: 29 Август 2014 00:32:07, Петък »
crost12, виж скъпи. 
 От древните имаме много голямо наследство в области като математиката,архитектурата,философия и др. науки,но те са си обяснявали много от неща със свръхестествени сили.
 Време беше да пусна една тема за Зороастризма. Това е религия която се е изповядвала в Персия и демонологията,тази за която ние говорим се базира на тази именно религия.
 Евреите си взимат каквото им трябва,добавят представата си за сътворението на света и ето ти стария завет.
 После християните през 325 г сл.хр на първия вселенски събор до оформят представите за това как точно се е случило НЕЩОТО
 и те ти булка Спасов ден.
 Обяснението ми е ужасно просто и ти не го заслужаваш такова,за което те моля да ме извиниш,но това е огромно количество информация която няма как да ти я кажа в рамките на един пост.
 Мога да ти дам заглавия на книги и ти сам след като изчетеш всичко да решиш дали си заслужава да вярваш в демони или не.
 Но наистина Сянката е прав.
 Ти реши,аз просто трябва да си докарам Д...до София и до библиотеката ми. smile
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #103 -: 29 Август 2014 18:42:33, Петък »
Quote crost12 ()
Еми то като цяло не се интересувам само от демони, ами от всички подобни същества: ангели, демони и така нататак. Интересно е, но както каза theshadow повечето неща са измислица и наистина искам да разбера дали съществуват подобни същества.

 Не съществуват в реалността.  smile Плод на богато въображение са.  smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен crost12

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #104 -: 29 Август 2014 21:49:05, Петък »
Благодаря за обяснението и за напътсвията! smile Не искам да ви губя времето с глупости, но все пак от малак ми е било интересно дали има нещо подобно. biggrin Съжалявам за изгубеното време все пак smile