Автор Тема: Какво е необходимо за занимания с магия?  (Прочетена 67221 пъти)

  • Гост
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #45 -: 3 Февруари 2013 00:22:27, Неделя »
Здравейте:) Скоро се регистрирах, четох мнения, но не открих точно това, което търсих.
 От нещата, които съм чела преди относно магията, съм останала с впечатление, че това е занимание, което е доста пагубно за практикуващия, особено като отдаваш енергия на външно божество. Разбирам, че сте навътре по тези въпроси и искам да ви попитам дали това наистина е така според вас? Има ли последствия?

Неактивен Sitara

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #46 -: 5 Февруари 2013 23:33:25, Вторник »
Здравеите ! Аз също съм нова тук . От скоро започнах да се занимавам с магия - по точно с кабала , дали може да ми предложите някоия книга , с която да разширя познанията си в тази област ? happy

Неактивен Христина

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #47 -: 10 Март 2013 14:54:49, Неделя »
Здравейте.Скоро се регистрирах във форума и сега изчитам темите с интерес.Не съм много запозната с другите магий,но се занимавам с руните.Това,което имам като информация и скромен опит с руните се припокрива доста с поста на.theshadow.относно магията.Теория,Форма,Практика...нещата просто се получават естествено,когато имаш необходимото ниво на знание.Естествено,когато става въпрос за тези неща,човек винаги трябва да иска още,за да може да се развива,но без да дава проява на своето его.Хареса ми че всеки транс е само пътуване навътре към самите нас.Смятам че хората знаем тайните,на магията Вселена...обаче май сме забравили да "слушаме"..
 "..да лети,родил се е човека,обаче е забравил на къде" smile
 Съгласна съм за личната сила и ще прибавя(ако може)и волята.Не волята на егото да направиш магия за 6те цифри от тотото,а волята на вътрешния аз да се развиеш,да се свържеш със духовете и силите на природата и да чуеш тайните,които носиш в себе си.

Неактивен Godsmack

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #48 -: 13 Март 2013 11:11:52, Сряда »
Здравейте,Аз също съм нов,регистрирах се по рано,но ми беше доста натоварено и объркано досега,трябваше да се сблъскам с доста неща,да си отговоря на много въпроси,,мъглата започна да се разсейва,, така,че отново съм на линия,и смятам да продължа сериозно,изчетох този форум,темата е наистина интересна,и открих доста потвърждения на моите отговори до които съм стигнал досега, Благодаря на theshadow за неговите обяснения по темата,помогнаха ми доста,както и на другите които дадоха доста забавни разяснения smile ,,но разбрах,че истината е вътре във нас самите,това,че не можем да стигнем до някои отговори,зависи до една степен от нас самите,и от нашите ,,доброжелатели,, особено заобикалящите ни така наречени ,,приятели,,, колкото по малко споделяме или се разкриваме пред тях,толкова по добре за нас,истината е,че сами трябва да се опазваме,и да внимаваме какво говорим,, изпитах го достатъчно на гърба си,, cool
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен Krista

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #49 -: 23 Март 2013 21:59:01, Събота »
Здравейте и от мен. Отскоро съм тук и съзнава, че не е редно да противореча на админ, но колкото повече чета темите във форума попадам все на идеята, че магията е вяра. Да! Вайно е да вярваш! Но магията е нещо повече! В повечето случаи дори е дарба подобна на тази на художниците и музикантите. Ти можеш да се научиш да свириш но за да твориш музика ти трябва повече! Можеш да свириш и да вярваш че музиката ти е прекрасна, но тя не винаги е такава за света около теб. Искам да кажа, че това че вярваш че живееш с магията не те прави магиосник. Постоянното оглеждане за знаци в ежедневието и търсене на усещания не е основното. Когато практикуваш ти пренасочваш и контролираш енергии, не само свои, но и тези, които изграждат света около теб. Ти се учиш да се сливаш с тях,, да ги оставяш да те водят и същевременно да ги контролираш. Напрактика ти правиш много повече. И в крайна сметка резултатите, които получаваш трябва да са видни не само за теб и твоите усещания, но и за околните - тогава си постигнал нещо истинско и си сигурен, че не си в самозаблуда.
Carpe diem! Трябва да вярваме!

Неактивен NeverEndingStory

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #50 -: 4 Април 2013 19:27:46, Четвъртък »
Изключително полезна информация, не само защото отговаря на много въпроси, а и защото кара човек да се замисли не само върху прочетеното, а и въобще. Благодаря theshadow! Доклада на fereq също! След прочетеното се замислих и за магията в изкуството. Всеки творец независимо какво създава - картина, склуптура, музика стих и тн. има нужда от вдъхновение, което идва от емоция. В повечето творби струва ми се, са са изобразени вече случили се неща или моментни усещания, които са послужили за вдъхновение. Та в тоя ред на мисли се зачудих какво ли би станало ако бъде изобразено нещо желано (но не все още случило се) и стигам до извода, че определено би въздействал на случването.

  • Гост
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #51 -: 9 Април 2013 00:24:17, Вторник »
Новичък съм и искам да попитам от каде трябва да започна ... мъча се да си правя някакви упражнениица за воля и концентриране на енергия ... но не ми е интересно вече изкам да видя и голямата магия ....

Неактивен лили

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #52 -: 21 Април 2013 18:41:21, Неделя »
Радвам се , че е като с карането на колело!
зла магьосница

Неактивен Godsmack

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #53 -: 21 Април 2013 19:15:08, Неделя »
лили, - ти един смислен отговор или мнение ще дадеш ли,,или само убиваш време cool
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #54 -: 21 Април 2013 20:30:12, Неделя »
Няма начин да даде смислен отговор, тъй като е още дете. И защото този форум не е за деца- банвам лили. Трия мненията и. Доста е наспамила.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Zina

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #55 -: 31 Юли 2013 11:08:52, Сряда »
Здравей,аз съм нова и прочетох почти всичко,но не можах да разбера от къде да започна...Моля ако може някой да ми каже..? smile :) smile

Неактивен pres0

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #56 -: 1 Октомври 2013 15:25:24, Вторник »
Здравейте , аз съм нов тук ,но ми допада обстановката. Бих желал да ми се препоръча дадена книга да мога да се докосна теоретично ... Като цяло съм се интересувал доста от масонство (най-вече символиката).. грамотен съм "уж" религиозно. Уча Реторика от скоро и един доклад бегло ме запозна с това "Що е Изкуството магия?"... Бих се радвал ако получа леки насоки, защото все пак още съм твърде млад biggrin
Който яде Моята плът и пие Моята кръв, има живот вечен, и Аз ще го възкреся в последния ден. Защото плътта Ми е наистина храна, и кръвта Ми е наистина питие. Който яде Моята плът и пие Моята кръв, пребъдва в Мене, и Аз в него" (Йоан. 6:53-56)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #57 -: 1 Октомври 2013 15:35:01, Вторник »
pres0, започни с всичко написано в отворената секция. Там има информация като за поне две книги. Още повече, че "е отсято зърното от плявата" - образно казано.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен pres0

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #58 -: 1 Октомври 2013 17:57:34, Вторник »
Можеш ли да ми обесниш накратко (или линкче да ми дадеш да си прочета) Какво трябва да рече дадената "Практика" ,защото като чета във форума е най-добре за мен като начинаещ да пробвам групова такава ... Извинявам се ако съм те натоварил или затруднил smile
Който яде Моята плът и пие Моята кръв, има живот вечен, и Аз ще го възкреся в последния ден. Защото плътта Ми е наистина храна, и кръвта Ми е наистина питие. Който яде Моята плът и пие Моята кръв, пребъдва в Мене, и Аз в него" (Йоан. 6:53-56)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #59 -: 1 Октомври 2013 18:11:01, Вторник »
Ами като влезеш в откритата секция почваш наред. Първо трябва да натрупаш информация, а после да практикуваш. Аз лично първите три месеца само четях при все, че имах някакъв опит, а чак след това започнах с практиките. И там някъде има и тема за книги за магия.
 Успех.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен