Автор Тема: Какво е необходимо за занимания с магия?  (Прочетена 66220 пъти)

Неактивен Fareq

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #30 -: 13 Септември 2011 16:58:58, Вторник »
Само да доуточня целта беше да я представя научно ,да я обясня рационално , така ,че един вид съвременият човек не просто да я възприеме , но и да повярва да му се стори разумно обяснението.Хората обичат намесата на науката , но двете в крайна сметка си сътрудничът и магията изучава и тя е стремеж за развитие и знание.Както и преди това беше писано те не враждуват с науката smile Затова и стилът е малко особен...аз да си кажа...ама то малко ми е притеснено за първи път този текст получава публичност smile
Всичко, което не ни убива, ни прави по-силни...

Неактивен anahi30stm

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #31 -: 23 Октомври 2011 17:49:19, Неделя »
Благодаря Ви тооолкова много за всичко аз на този етап в , които се намирам (начален) бих искала да се занимавам засега само с изучаване , по- късно и с практика , защото не искам да правя нещата просто еи така искам всичко да е като хората направено. Реших да се регистрирам в саита Ви защото наистина Ви имам доверие!!! Благодаря Ви! ....Имам само един вапрос баба ми и наи-добрата ми приятелка смятат , че имам някакви способности( особено в сънищата и предчуствията..та въпроса ми е сънищата имат ли нещо общо с магията? Защшто все още не съм сигурна в себе си как да кажа...тези ми качества (предчуствията и сънъването) помагат ли? sad
Hi

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #32 -: 23 Октомври 2011 19:38:09, Неделя »
anahi30stm, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да имаш 18 години за достъп до сайта. Правилата не са фриволна приумица на някакви кухоглавци, решили да спъват любопитстването и мерака на напористи дечурлига.
 Давам време да се прочете и отнемам достъпа. Когато навършиш необходимата възраст и научиш българската граматика, заповядай пак.
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

  • Гост
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #33 -: 5 Ноември 2011 21:34:34, Събота »
Магията според мен не се учи от книги.Тя се учи самостоятелно като се свържеш със природата и всичко във вселената.Има и книги де,но за мен не ми трябва книга.Разбира се един истински маг трябва да си записва в негова собствена "книга на сенките",където да записва свои заклинания и резултати от магии,които е видял от други източници,където да пише отвари и методи.Магът най-вече трябва да проявява креативност.Трябва да се впуснеш в магията(да се слеете и да сте в хармония).

Неактивен steisi

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #34 -: 6 Декември 2011 00:03:30, Вторник »
Какво е магията?
 От древността и до днес магията съпровожда човечеството.
 Всички ние всеки ден правим опити за добра магия. Когато казваме „добър ден", когато се поздравяваме за празници, когато си пожелаваме успех или плисваме вода пред ученика - това е все добра магия.

 Чукаме на дърво, плюем против уроки, не прекаляваме с радостта си към малки деца и домашни любимци от желание да се предпазим от злото или да не навлечем някому зло.
 Малко хора си дават сметка, че правят точно това – добра магия. А тя си има своята дълбока логика.

 Живеем потопени в потоци от енергии.

 Зная, че твърдението вече е много изтъркано, но мислила ли си, че музиката по радиото, цветовете, които харесваме или не, електричеството, протичащо в стените на жилищата ни, дори и слънцето, на което дължим живота на Земята, всичко това е енергия. Енергия също са думите, мисълта и, естествено, те носят своя заряд.

 Едно време хората са знаели много по-добре от нас как да поддържат равновесието между себе си и околната среда, за да пазят вътрешната си хармония. Днес в цивилизованите времена до нас е достигнал само спомен от опита и знанията на човечеството в това отношение.

 Магия на ежедневието
 Обикновено механично изпълняваме казаното от баби и прабаби при раждане и смърт, правим обредни трапези по празниците, без да си даваме сметка, че това е то - уравновесяването и запазването на хармонията. Ние правим магия. Това е безсъзнателната магия на ежедневието.
 Когато енергията на мисълта е концентрирана и насочена към даден човек и е предназначена да му повлияе в определена посока, това пак е магията на магьосниците.

 Като се каже магьосник, инстинктивно си представяме горящи свещи, черна котка, миризливи билки, врящо котле, от което се издига ту бял, ту син пушек...

 Всъщност, нещата обикновено не стоят точно така. Вярно е, че различните магьосници използват различни начини за концентрация на мисловната си енергия и различни методи за усилването й, а и целта е все една и съща - вмъкване на определена програма в енергетиката на човека на фините нива и оттам нарушаване на вътрешната хармония.

 Най-разпространеният вид магия у нас е магията на подобието. Възел - за завързване на късмета, ключ - за заключване на щастието, заравяне на предмети в гроб и т. н.

 Още от първата клетка всеки от нас е кодиран на физическо ниво (пък и не само). Това е генетичният код, който носи цялата информация за нас от цвета на очите и косата, през спецификата на функциониране на нашето тяло до склонността към заболявания и
 продължителността на живота.

 Направени са много филми на ужасите с различни варианти на намеса в генетичните кодове на човека и животните, които илюстрират опасностите в тази насока.

 Освен по този начин, всеки от нас е кодиран още в утробата от непосредствената си околна среда. Всичко, което се случва с нас, особено в безпаметните вътреутробно и кърмаческо времена, заляга в подсъзнанието и заедно с по-нататъшното възпитание и опит кодира нашата психика. Това е начинът, по който гледаме на света, собственото разбиране за нещата, нашите методи за запазване на равновесието вътре в нас и с обкръжението ни.

 Генетичната информация е текла без прекъсване от първия жив организъм на Земята до всеки един от нас и продължава в децата ни. А психиката ни носи спомена и отпечатъка от всички преживени предишни прераждания. Така всяко живо същество на Земята е уникално и точно тази уникалност се използва за целите на магията.

 И така, какво е магията?
 Магията е вмъкване на чужда програма в нашите психически кодове. В този смисъл тя е нещо като психически вирус. За разлика от вирусите обаче, които заменят със себе си част от генетичния код на клетката, за да се възпроизведат, магията заменя част от психическия код, но без да се възпроизвежда.

 Механизмите, по които става тази замяна са няколко. Най-често срещаните са два: образуване и подхранване на мисъл-форма и зареждане на предмет с енергия.

 Първият вид може да действа на различни нива, но обикновено се насочва към емоционалното и създава неоправдан от нищо емоционален дискомфорт.Той руши хармонията и, естествено, се отразява на съзнанието, думите и постъпките на човека. Трудно се поддържа, макар че много хора го правят. Лесно губи силата си. Изисква много енергия от магьосника. Понякога става и несъзнателно, от завист, злоба, противоположни желания. Всеки неоправдан емоционален дискомфорт е съзнателен или несъзнателен удар от този вид. Сигурно сте забелязали, че има хора, които като ги срещнеш, целия ден не ти върви. А защитата е проста. Изолираш се от носителя и най-важното не се боиш от него.

 Когато се зарежда с енергия предмет, той става генератор, който предизвиква същите състояния като гореказаните, но е по-лесно изпълнимо. Не е необходимо непрекъснато енергийно подхранване. За защита е най-добре да се използва обратен генератор на положителна енергия, какъвто е огънят.

 Ефективна защита също е и течащата вода. Затова е добре да завършваме деня си пред запалена свещ след освежителен душ. Освен че се чувстваме уютно, това ни предпазва и от волно или неволно насочените към нас отрицателни енергии.

Неактивен abramalin

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #35 -: 6 Декември 2011 02:41:26, Вторник »
steisi,
 ако разглеждаш магията със софтуерни термини ,мисля че по и подхожда ролята на антивирусна програма
 на фона на това какво си причиняваме ние Хората.

IN ME OMNIS SPES MIHI EST

  • Гост
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #36 -: 11 Февруари 2012 11:50:39, Събота »
Има една книга на сенките, която бях срещала преди. Търсих я в интернет да я намеря да ти я изпратя, но е изчезнала. Ако я среща веднага ще те уведомя smile

  • Гост
Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #37 -: 11 Март 2012 20:50:33, Неделя »
Може ли да питам нещо свързано с ритуалите-какво точно представляват мъжките атрибути на слънцето и женските атрибути на луната..първо си казах да не питам а да потърся в гугъл но там нищо няма..

Неактивен dN7778

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #38 -: 31 Март 2012 03:28:53, Събота »
Ако и се одадете тя ще се разкрие пред вас!позволете и го!и не гледайте така сякаш вие сами създавате ,създават се всякакви Магий,но ако силите и концентрацията се убеди,ще победи всеки ......
i can magestic :)

Неактивен dN7778

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #39 -: 31 Март 2012 03:31:56, Събота »
Практика 4то 5то измерение,надникване зад завесата,управление на електроника,чрез мисълт,но последното няма овлядаване
 smile
i can magestic :)

Неактивен different

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #40 -: 11 Април 2012 20:49:49, Сряда »
Много полезен и добър пост, theshadow. Особено за начинаещи! Благодаря!

Неактивен гедидар

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #41 -: 8 Октомври 2012 04:25:47, Понеделник »
аз също съм нов и мисля да се заема с теорията в сайта а после ще мисля за практика
576505

Неактивен ra4ola

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #42 -: 12 Октомври 2012 14:01:01, Петък »
книги иа много и най различни мисля че могат да ти бъдат от полза тези на издателство "Аратрон"

Неактивен cleopatra

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #43 -: 15 Декември 2012 14:20:25, Събота »
Най-лошото е, че заради холивудските филми хората си мислят че щом правиш магия значи ще видиш феи, джуджета, дракони и т.н... най-необходимо е вяра според мен smile
Ум царува, ум патки пасе

Неактивен hahav

Какво е необходимо за занимания с магия?
« Отговор #44 -: 7 Януари 2013 01:09:56, Понеделник »
така е cleopatra smile
:)